'Domuz bağı' çetesinin sorgusu sürüyor

'Domuz bağı' çetesinin sorgusu sürüyor.8435
  • Giriş : 14.06.2008 / 20:17:00

İstanbul'da yaşayan bazı gayrımüslim, yaşlı ve kimsesiz kişilerin mallarını gasp ederek üzerlerine alan ve cinayetlere karıştıkları iddia edilen 22 kişinin Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki sorguları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şüphelilerin gözaltı sürelerinin yarın dolacağı ve adliyeye sevk edilecekleri öğrenildi. Öte yandan çetenin faaliyetlerini araştıran polisin, bazı şüpheli tapu kayıtlarından yola çıkarak mülk sahiplerine ulaşmaya çalıştığı öğrenildi.

İstanbul'da emekli doktor Şemsiddin Geçgil'in (82) ortadan kaybolmasının ardından ortaya çıkan ve tüyler ürperten cinayetlere karıştığı iddia edilen çete üyeleriyle ilgili soruşturma sürüyor. Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında sağlık kontrolünden geçen şüphelilerin ifade işlemleri devam ediyor. Sabah saatlerinde aralarında çete lideri olduğu öne sürülen Çetin A., Beykoz Tapu Müdürü Gülten T.'nin de bulunduğu 7'si kadın 22 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.

-CESEDİ BULUNANLARIN AÇ BIRAKILARAK ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİASI-

Polisin olayla ilgili yürüttüğü soruşturmada çete lideri olduğu iddia edilen Çetin A'nın şoförü A.S'nin itiraflarının önemli bulgulara ulaşılmasını sağladığı belirtildi. A.S polise verdiği ifadesinde, Şemsettin Geçgil'in Çetin A. ve kardeşleri tarafından Kumburgaz'da boğularak öldürüldüğünü söylediği iddia edildi. Geçgil'in 84 yaşındaki ablası Fikriye Geçgil'in ise normal yollardan öldüğünün gösterilmesi için günlerce aç bırakıldığı da ileri sürüldü.

Çetenin Beykoz'da yaşayan yaşlı Vana Ayaşlı Eser adlı kadını da öldürerek villasına el koydukları da iddialar arasında. Araştırmada çetenin önce yaşlı kadının üvey oğlu İ.A.'yı kaçırarak Adana'ya götürdükleri, ardından da yaşlı kadını villasının içinde rehin alarak aç bıraktıkları ve ölümüne neden oldukları öne sürüldü. Çete üylerinin kendisinden vekelatname alarak villaya el koydukları belirlendi

Polisin yaptığı incelemelerde çete lideri Çetin A. ile Beykoz Tapu Müdürü Gülten T.'nin teknik takibe takılan görüşmeleri bulunduğu öğrenildi. Polisin soruşturmanın geldiği nokta açısından en çok üzerinde durduğu konu ise Çetin A. ve 3 kardeşinin evlerinde bulunan tapu kayıtları oldu. Polisin ele geçirilen tapular ve vekâletnamelerdeki isimlerden yola çıkarak kayıp başvurusu olup olmadığını araştırdığı belirtiliyor.

Öte yandan, olayla ilgili incelenen banka hesapları ve kiralık kasalardaki belgelerin de incelendiği öğrenildi. Kiralık kasalardaki belgelerin asıl sahiplerinin araştırıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious