Domuz bağı çetesinin tanığı yaşadıklarını anlattı

Domuz bağı çetesinin tanığı yaşadıklarını anlattı.18856
  • Giriş : 18.06.2008 / 10:48:00

Tapu çetesinin katlettiği Vanda Ayaşlı Esen’in oğlu, çeteden kurtulan tek tanık sıfatıyla konuştu: 8 ay her gün ölümü düşündüm. Annemin ölüm sebebi pislik tapu müdiresidir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

BEYKOZ’DAKİ yalısı için tapu çetesinin öldürdüğü Vanda Ayaşlı Esen’in oğlu İbrahim Ayaşlı Esen, çetenin elinden kurtulan tek görgü tanığı olarak dün yaşadıklarını anlattı. Çete tarafından kaçırılıp 8 ay sonra tuvalet camından attığı ‘Allah rızası için beni kurtarın’ notuyla kurtulan oğul Esen’in öyküsü tüyler ürpertici:

24 ARALIK DOĞUM GÜNÜ

ÇETE Lideri Çetin A. Ermeni işadamı kılığında satışa çıkardığımız ev için bizimle temas kurdu. Eşini de tanıştırarak yakınlaştı. Beni Şişli’deki yazıhanesine davet etti. Çayıma ilaç koyup kaçırdılar. Gözümü Adana’da açtım. 8 ay beni gezdirdiler. Tuvalet camından attığım notu bir vatandaş Jandarma’ya, Jandarma da Polis’e yönlendirmiş. 24 Aralık’ta operasyonla kurtuldum. Yeniden doğduğum gün 24 Aralık. Beykoz’daki tapu müdiresi pislik kadın annemin ölümüne sebep oldu. İnsan görünümündeki yılan kadın, çete liderinden 300 bin dolar almış. Annemin imzasını taklit etmiş. Annemin 20 Mayıs’ta toprağa girdiğini duydum. Bankadaki özel kasamı bir memurun yardımıyla Çetin A. kendisi açıp boşaltmış. Kasanın içinde 10 milyon dolarlık ziynet eşyası vardı.

İŞKENCE GÖRMEDİM

KASADA, pırlanta koleksiyonu, dedelerimizden kalma saat koleksiyonu, Osmanlı’nın Berlin Antlaşması’na katılan sefirler tarafından imzalanmış özel ve tarihi değeri büyük bir yelpaze vardı. Yelpazenin her parçasında bir sefirin imzası bulunuyordu. Maddi değerinin yanı sıra manevi değeri çok büyük eşyalardı. 8 ay boyunca işkence görmedim. Ama iki kez dövüldüm. Psikopatlar nefes almamdan bile rahatsız oluyordu.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious