Domuz bağı cinayetine 3 gözaltı

Domuz bağı cinayetine 3 gözaltı.46738
  • Giriş : 26.08.2008 / 19:18:00
  • Güncelleme : 26.08.2008 / 19:00:18

Kartal'daki kooperatif şantiyesinde birlikte çalıştıkları inşaat kalfasını ''domuz bağı'' yöntemiyle boğarak öldürdükleri ileri sürülen yabancı uyruklu 1'i kadın 2 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 11 Ağustos 2008'de, Esentepe Mahallesi Emrah Kaya Delen Sokak'taki bir kooperatif şantiyesinde çalışan inşaat kalfası Ahmet Er'in ''domuz bağı'' ile boğularak öldürülmüş olarak bulunmasının ardından polislerce araştırma başlatıldı.

Öncelikle şantiyede çalışanlar üzerinde yoğunlaşan polis, olayın aynı şantiyede çalışan ancak olay sonrası ülkelerine kaçtıkları anlaşılan Gürcistan uyruklu kişiler K.G ile kadın arkadaşı N.G. tarafından işlendiğini ortaya çıkardı.

Bu tespit üzerine aranmalarına başlanan her iki şüpheli, Türkiye-Gürcistan arasındaki Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye girmek isterken yakalandılar.

Şantiyede inşaat işçisi olan K.G ile kendilerine yemek ve çay yaptığı belirtilen N.G. daha sonra İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinde sorguya alındı.

Bu kişilerin polisteki ifadelerinde, Er'i, ''kendilerini sürekli aşağıladığı için şantiyede kaldığı odasında öldürüp ülkelerine gittiklerini ve olay nedeniyle arandıklarını bilmediklerini'' söyledikleri belirtildi.

K.G. ile N.G.'nin polisteki sorgu ve işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*