Domuz büyüsü Didim'i karıştırdı

Domuz büyüsü Didim'i karıştırdı.18394
  • Giriş : 01.06.2009 / 22:49:00

Belediyede çalışan iki kadın ‘belediye başkanı ve yardımcısının oda kapılarına ve yerlere domuz yağı sürerek büyü yaptıkları’ öne sürülerek işten çıkarılınca Didim karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aydın'ın Didim İlçesi'nde, belediyede çalışan iki kadın görevlinin güvenlik kameralarındaki görüntülerde, 'belediye başkanı ve yardımcısının oda kapılarına ve yerlere domuz yağı sürerek büyü yaptıkları' iddiasıyla işten çıkarılmaları günün konusu oldu. Didim'in CHP'li Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın, iki kadın çalışanın işten çıkarıldığını açıklaması, ilçede herkesin diline düştü.

Kamacı, geçen Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, temizlik işlerinde görevli Fatma Hatuk Eryürek ile zabıta memuru Ayşegül Menderes'in domuz büyüsü yaptıkları gerekçesiyle işten çıkarıldığını açıkladı. Söz konusu, iki kadın görevlinin 'kendisine ve yardımcısına büyü yapma teşebbüsünde bulunduğunu' iddia eden Kamacı, “İncelenen güvenlik kamerası kayıtlarını izlerken gözlerime inanamadım. Bu kadın görevliler benim ve belediye başkan yardımcısı Ahmet Karaoğlu'nun oda kapılarına ve yerlere büyü amaçlı domuz yağı sürüyorlardı. Bu, sonu ölüme varacak şekilde daha da ileriye gidebilirdi. Durumu hemen Belediye Disiplin Kurulu'na aktardık ve alınan karar uyarınca iş akitlerini fesh ettik” dedi. Büyü olarak adlandırılan hadiseyi “gülünç ve komik” bulduğunu ifade eden Mümin Kamacı, “Bu kişiler bizim çayımıza zehir bile koyabilirdi. Artık çay ocaklarına kadar kamera koyma niyetimiz var. Bu tür olayların arkasından öldürülme olayları dahi çıkabilirdi, bu nedenle tedbir alacağız” dedi.

GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI

Kamacı, bugün 20 dakikalık güvenlik kamerası kayıtlarını, basın mensuplarına izletti, ancak hukuki açıdan sorun olacağı gerekçesiyle görüntüleri vermedi. Kamacı, “Eğer bu iki kadın çalışan dava açarsa, görüntüleri savcılığa teslim ederiz” dedi.

Güvenlik kamerası kayıtlarında ise zabıta memuru Ayşegül Menderes olduğu iddia edilen kişi elinde bir sıvı bir de katı bir madde taşıyor. Başkanın makam odası önüne gelen kadın, katı maddeyi oda kapısına ve yan pervazlarına sürüyor. Daha sonra asansöre binerek alt kata inen kadın, burada temizlik görevlisi Fatma Hatuk Eryürek olduğu öne sürülen bir kadınla konuşuyor. Ardından tekrar üst kata çıkıyor. Bu kez elindeki sıvıdan kapının önüne yerlere döküyor.

İŞTEN ÇIKARILANLAR CEPHESİ

İşten çıkarılan temizlik görevlisi Fatma Hatuk Eryürek ise iddiaları reddederek, kendisinin CHP'li olmadığı için işten çıkarıldığını savundu. Eryürek, yaptığı yazılı açıklamada, Mümin Kamacı'nın ilk belediye başkanlığı dönemi olan 2004 yılından beri sürekli başka birimlerde çalıştırıldığını savundu. Eryürek, “Kamacı geldiğinde beni Fen İşleri'nden alıp santral görevlisi yaptı. Bir yıl sonra zabıta yaptılar. Daha sonra iş akdimi neden göstermeden askıya aldı. Sonra da Tapu Müdürlüğü'nde görevlendirdi. Burada personel ihtiyacı olmadığı ortaya çıkınca Fen İşleri'ne geri gönderildim. Apollon Tapınağı'nda kapı görevlisi olarak, ardından belediye garaj amirliği tamir atölyesinde çalıştım. Son olarak da Yalı Caddesi'nde temizlik görevlisi oldum. Bana gönderilen tebligatta iş akdimin neden fesh edildiğini anlamadım. Hakkımı sonuna kadar arayacağım” dedi.

Ayşegül Menderes ise konuşmama konusunda ısrarlı davranırken, Disiplin Kurulu'na verdiği ifadede, “Temizlik görevlisi Fatma Hatuk Eryürek, beni cep telefonunda çekilmiş müstehcen görüntülerim bulunduğunu öne sürerek tehdit etti. Fatma'nın tehdidiyle bu işi yaptım” dediği öğrenildi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*