Domuz gribi hastasıyım domuz değilim

Domuz gribi hastasıyım domuz değilim.10411
  • Giriş : 21.06.2009 / 22:00:00

Domuz giribine yakalanan 29 yaşındaki ev kadını S.S., hastalığından çok köylülerden çektiğinden şikayetçi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanada'dan Denizli'ye tatile gelen ve domuz giribine yakalanan 29 yaşındaki ev kadını S.S., hastalığından çok köylülerden çektiğinden şikayetçi

Kanada'dan 9 gün önce geldiği memleketi Denizli'nin Çivril İlçesi'nde domuz gribi teşhisi konulan 29 yaşındaki ev hanımı S.S. konuştu. S.S, kuluçka dönemini atlattığını ve iyileşmeye başladığını belirterek kendisini en çok köylülerin Sağlık Bakanlığı'na şikayet etmesinin üzdüğünü kaydetti.

S.S, şunları söyledi, “11 Haziran'da Kanada'dan İstanbul'a geldim. Daha önce Montreal ve Paris'te herhangi bir şey farkedilmedi. İstanbul'a geldiğimde de gayet iyiydim. Ancak 12 Haziran günü halsizlik ve ateş oldu. Biraz fenalaştım. Kayınbabamla köydeki sağlık ocağına gittik. doktor Kanada'dan geldiğimi de öğrenince şüphelendi. Sonra Sağlık Bakanlığı'nı aradı. Sonra tükürük örneklerim alındı ve bana H1N1 yani domuz gribi teşhisi konuldu. Çivril Devlet Hastanesi'nde kalınmam istendi ancak ben bunu istemedim. Zaten doktorda kuluçka dönemini altattığımı ve kimseye bulaştırma riskim olmadığını söyledi.

'Yüzüne atacağım'

Ben de evimde kalmak istedim. Kendimi çok fazla kötü hissetmiyordum. Evde kayınbabam, kayınvalidem ve 3 çocuğumla beraber kaldım. Onlara bulaştırma riskim olmadığını söyledikleri için kaldım. Sadece 2 gün sürdü rahatsızlığım ve şimdi çok daha iyiyim.”

S.S, iki gün içinde iyileştiğine dair bir sağlık raporu da alacağını kaydederek, şunları söyledi: “Beni en çok köylülerin dedikoduları üzdü. Benim domuz gribini köyde bulaştıracağımı söylemişler. Ben hastayım diye şu an kayınbabamın evine kimse gelmiyor.

Hastalığımın geçtiğine dair temiz raporu alacağım ve bunu köylülerin yüzüne atacağım. Köyden iki kişi beni Sağlık Bakanlığı'na şikayet etti. Kim olduklarını bilmiyoruz ama benim için domuz gribini bulaştıracak demişler. Sağlık Bakanlığı'ndan aradılar beni ve Çivril Devlet Hastanesi'nde bir oda hazırladıklarını söylediler. Arayan bir doktordu ve ben kendisine artık iyileştiğimi söyledim. Hayır dedim.

Ancak kendisi işleri zorlaştırmamam gerektiğini gerekirse Jandarma vasıtasıyla hastaneye yerleştirileceğimi söyledi. Ancak ben redettim ve herhangi bir şey olmadı. Kimse iyi olduğuma inanmıyor. Antibiyotik ve antigripal ilaçlar içtim. Bunun dışında farklı bir şey kullanmadım. Bu hastalığın kuluçka dönemini atlatmış olmamdan kaynaklanıyor. ”

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*