Domuz gribi Rusya'ya da sıçradı

Domuz gribi Rusya'ya da sıçradı.11357
  • Giriş : 23.05.2009 / 10:37:00

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 42 ülkede 11 bin 168 kişiye bulaşan ve 86 kişinin ölümüne neden olan virüs, Moskova'da da görüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hastaya ulaşan Ria Novosti haber ajansı, gencin kendisini iyi hissettiği bilgisini verdi. Ajansa arkadaşı aracılığı ile bilgi veren, ismi açıklanmayan genç, "Herhangi bir ateşim yok. Sanırım virüs kapmışım. Kendimi iyi hissediyorum." dedi.

Rusya Sağlık Bakanlığı ülkede ilk domuz gribi vakasının gerçekleştiğini doğruladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Hasta tedavi altına alındı. Kendisi karantina altında. Durumu normal ve ateşi de yüksek değil." denildi.

Federal Halk Sağlığı Dairesi Başkanı Gennadi Onişçenko da, hastanın 21 Mayıs gecesi ABD'den Moskova'ya geldiğini, hasta ile temas halinde olan diğer yolcuların da gözlem altında olduklarını söyledi. Diğer yolcuların durumlarının iyi olduğu belirtiliyor.

ABD ve Rusya başta olmak üzere birçok ülkede domuz gribine karşı aşı geliştirmek için çalışmalar sürüyor. Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesinde ortak çalışma oluşturulurken, ABD sürdürülen bilimsel çalışmalar için 1 milyar dolar ayırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*