Domuz kurşununa 4 tutuklama

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

SAMSUN’un Bafra İlçesi’nde, Avukat Ahmet Koparan ve kız kardeşi Fatma Koparan’ın öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avukatın çarpraz ateşe alınarak saçması büyük olan ve avcılar arasında ‘domuz kurşunu’ olarak tabir edilen tabir edilen fişekle öldürüldüğü belirlendi.

Olay, geçen pazar günü Bafra İlçesi’nde meydana gelmişti. İlçenin Gazibeyli Köyü’nde ikamet eden 75 yaşındaki anne Radiye Koparan’ı ziyaret eden Avukat Ahmet Koparan, dönüşte 43 yaşındaki bekar olan kızkardeşi Fatma Koparan’ı da yanına alarak 55 FK 529 plakalı otomobiyle ilçe merkezine gelirken, Doğankaya Köyü ile Aktekke Köyü arasında bulunan Gürgüllü mevkiinde, bir pompalı tüfekle saldırıya uğrayarak olay yerinde hayatını kaybetmişti. Dün gözyaşları arasında toprağa verilen Koparan kardeşlerin katil zanlıları ise, bugün adliyeye çıkarıldı.

Jandarmadaki 4 günlük sorgulamaları tamamlanan 33 yaşındaki K.A., 33 yaşındaki T.K., 28 yaşındaki İ.K. ve 18 yaşındaki T.K. çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanırken, köy muhtarı 42 yaşındaki H.K. ile 22 yaşındaki oğlu T.K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Avukat Koparan ve kardeşinin arazi anlaşmazlığı yüzünden öldürüldüğü ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious