Don Wilson Türk filminde oynayacak

  • Giriş : 07.04.2007 / 00:00:00

ABD'li dövüş filmleri ustası Don Wilson, Türk-ABD ortak yapımı ''Triade'' adlı aksiyon filminde rol alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Filme ilişkin "Dilek Pera" adlı kafede düzenlenen basın toplantısında konuşan Wilson, bu filmde rol alma konusunda çok heyecanlı olduğunu dile getirerek, dünyanın pek çok yerinde film çektiğini, ancak Türkiye'de ilk defa böyle bir çalışma yapacağını anlattı.

Türk insanlarını çok sıcak bulduğunu da belirten Wilson, ''Dünyanın her tarafını dolaştım. Buradaki kadar sıcak insanlar görmedim. Türkiye'yi çok sevdim'' diye konuştu.

Wilson, bir gazetecinin, ''Hollywood filmlerinde rol almak isteyen Türk oyunculara tavsiyeniz nedir?'' sorusuna, ''Hollywood filmlerinde rol almak isteyen Türk oyunculara tavsiyem, öncelikle çok iyi İngilizce bilmeleri. Aksansız konuşmaları çok önemli. Baş rolde oynamak isterlerse de öncelikle iyi bir ajans bulmaları ve Los Angeles'a taşınmaları gerekli'' karşılığını verdi.

Filmin yönetmeni Mustafa Şahin de filmin klasik aksiyon filmlerinden farklı olacağını belirtti. Türkiye'de aksiyon filmi denince, Cüneyt Arkın'ın çektiği filmlerin anlaşıldığını ve bu türün basit karşılandığını vurgulayan Şahin, ''Biz, Türkiye'de iyi bir aksiyon filmi çekileceğini göstereceğiz'' dedi.

Şahin, Türkiye'de aksiyon filmleri alanında en önemli sorunun, yetişmiş, alanında eğitimli figürasyon kadrosu bulunmaması olduğunu anlattı.

Filme adını veren ''Triade'' adlı örgütün gerçekten var olduğunu ve tüm dünyada bağlantıları bulunduğunu söyleyen Şahin, filmin de bu kapsamda Türkiye, Hong Kong, Kuzey Irak, Suriye, İsviçre ve Almanya'da çekileceğini bildirdi.

"Wilson ile oynamak gurur verici"

Filmin başrol oyuncularından, karate sporunda dünya şampiyonu Birol Yıldız da karateye Wilson'un filmlerini izledikten sonra başlamaya karar verdiğini dile getirerek, Wilson'la birlikte rol alacak olmanın kendisi için gurur verici olduğunu anlattı.

Senarist Mehmet A. Turgut da aksiyon türünün bugüne kadar Türk sinemasında eksik olduğunu ifade ederek, ilk defa Türk-ABD yapımı bir aksiyon filmine imza atılacağını kaydetti. Senaryonun altı aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirten Turgut, sinema filminin ardından, ''Triade''nin bir dizi filme dönüştürülmesi projesi bulunduğunu da söyledi.

Çekimlerine haziran ayında başlanacak ''Triade''nin Ekim 2007 sonunda vizyona girmesi planlanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious