Donald Trump'tan Merkel'e Türkiye dersi

Donald Trump'tan Merkel'e Türkiye dersi.18676
  • Giriş : 20.03.2017 / 11:03:00

ABD Başkanı Trump ile Merkel'in görüşmesinin yankıları devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile görüşmek için ABD'ye giden Almanya Şansölyesi Angela Merkel şok üstüne şok yaşadı. ABD Başkanı Trump, Türkiye konusunda da Merkel'e ders verdi.

Trump, "Türkiye bizi mültecilerle tehdit ediyor" diyen Almanya Başbakanı'na, "Onlar birçok AB ülkesinden fazla üzerlerine düşeni yaptı" sözleriyle cevap vererek, konuyu kapattı!

ABD'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Almanya Başbakanı Angela Merkel, Amerikan Başkanı Donald Trump'la Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği basına kapalı görüşmenin detayları ortaya çıktı. Akşam'ın Beyaz Saray'dan elde ettiği bilgilere göre, Merkel'in ABD Başkanı Trump'a Türkiye'yi de şikayet ettiği öğrenildi.

KONU SİZİN BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL

Basına kapalı bir saat gerçekleştirilen toplantıda, "Türkiye bizi ve Avrupa'yı göçmenlerle tehdit ediyor. Son dönemlerde gerilim yaşıyoruz" diyen Merkel'e Trump'ın "Türkiye, göçmenler konusunda tüm Avrupa ülkelerinden daha çok taviz verdi. Tablo sizin bildiğiniz gibi değil" sözleri ile neye uğradığını şaşırdı. Trump'ın cevabı karşısında şaşkına dönen Merkel'in konuyu kapatarak, iki ülke ilişkilerinden bahsetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*