Dondurmam polemik

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Oscar'a aday "Dondurmam Gaymak" filminin yönetmeni Yüksel Aksu, filmde geçen dondurma firması isimleri yüzünden bazı dondurma firmalarının film hakkında hukuki takip başlattıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çukurova Üniversitesi'nde bir söyleşiye katılmak için Adana'ya gelen Aksu, Oscar'a aday gösterilmesinin ardından filmde geçen 'Manda' ve 'Malgida' gibi isimler yüzünden bazı dondurma firmalarının hukuki takip başlattıklarını belirtti. Aksu, "Filmimdeki karakterim, film gereği onlara cephe alıyor" diye konuştu. ABD'deki gala için 300 bin dolar gerektiğini belirten Aksu, "Türkiye'nin, Oscar'a aday gösterilen bir Türk filmine sahip çıkması gerekir" dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Unilever Algida Türkiye ise film hakkında hukuki süreç başlattıkları yönündeki iddiaları yalanladı. Benzer bir açıklamada Panda'nın üreticisi Has Gıda'dan geldi. Açıklamada "Dondurmam Gaymak" filmi, senaristi veya yönetmeni hakkında hiçbir hukuki girişimde bulunulmadığı belirtilerek "Filmin yurtdışında kazandığı başarılardan dolayı gurur duyuyoruz" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious