Dondurmayla gelen mucize

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Felçli çocuğun salyaları dondurma sayesinde kesildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde oturan Kahramanmaraşlı emekli öğretmen Talat Şahan'ın 15 yaşındaki felçli oğlunun doğduğu günden beri akan salyaları, yediği dondurma sayesinde kesildi.

Doğum sırasında oksijensiz kalmasından dolayı felç olan Muhammet Şemsettin Şahan'ın ağzından 15 yıldır salya akıyordu. Bu durumun dondurma sayesinde kesildiğini belirten baba Şahan, "Yazın aldığımız dondurmalar sayesinde yaklaşık 2 aydır oğlumun ağzından salya akmıyor. Bunu profesörlere anlattık. Önce onlar da çok şaşırdı, sonra başka çocuklarda denemek için notlar aldılar. Dondurma sayesinde oğlum yutkunmayı da öğrendi. Çok şükür Rabbim'e, dondurma vesile oldu." dedi.

Oğlunu evlerine yakın olan işyerinden devamlı takip eden Talat Şahan, sık sık kapı önüne çıkarak onunla selamlaşıyor. Babayla oğlunun selamlaşmasını gören çevre halkı da zaman zaman duygulanıyor.

Bu arada uzun yıllar görev yaptığı memleketi Kahramanmaraş'tan oğlunun iyileşeceği umuduyla Akçay'a yerleşip bir emlak bürosu açan emekli öğretmen Şahan, oturduğu evin asansörsüz olmasından yakındı.

140 metrekarelik evde tekerlekli sandalyeye mahkûm yaşayan Muhammet Şemsettin, ellerini kullanamadığı için babası, annesi veya kardeşleri tarafından ev içinde gezdiriliyor.

En büyük keyfi ise 5 metrekarelik balkondan babasının işyerine bakarak selamlaşmak. Sık sık işyerinin kapısının önüne çıkarak oğluna el sallayıp öpücükler yollayan Talat Şahan, dördüncü kattaki evinden çocuğunu indirip gezdirmek için bir de asansör yaptırmak istiyor ama asansör firmalarının, keşiften sonra defalarca aramasına rağmen gelmediğini belirtiyor.

Şahan, Özürlüler Kanunu'nun çıkmasıyla biraz umutlandıklarını belirterek, "Evimizin yan tarafına bir özürlü asansörü yaptırmak istedik. İstanbul, İzmir ve Balıkesir'deki asansör firmalarıyla görüştüm. Keşif elemanları gelerek inceledi ve 17 bin avro gibi astronomik fiyatlar çıkardılar. Bir firma 12 bin YTL'ye yapacağını söyledi ama oda defalarca telefon etmeme rağmen gelmedi." şeklinde sıkıntısını dile getirdi.

Muhammet Şemsettin Şahan'ın annesi Şerife Şahan da oğlunun rahatça evden çıkarak dolaşmasına imkan sağlayacak asansörün bir an önce yapılmasını istiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious