Döner bıçağıyla eylem yaptılar

  • Giriş : 04.08.2006 / 00:00:00

Seyyar tezgahlarına el konulmasını benzinli döner bıçaklı eylemle protesto ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce de aynı yere çıkarak olay çıkaran şahıslar polise zor anlar yaşattı. Üzerlerine benzin de döken şahıslara itfaiye ekipleri su sıkarak müdahale etti.
Olay dün akşam saat 21:00 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce seyyar tezgahlarına el konan Ayhan Ergin ve soyadı öğrenilemeyen Cemal isimli bir kişi, Aksaray Kapalı Çarşı'sı üzerine çıkarak bu durumu protesto etmek istedi. Ellerine aldıkları döner bıçaklarıyla polisin kendilerine müdahale etmesini önlemeye çalışan şahıslar üzerlerine benzin döktü. Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında eylemlerini sürdüren şahıslar, döner bıçaklarıyla kendilerine de zarar verdi.

Üzerindeki Türk bayraklı tişörtüyle dikkat çeken Ayhan Engin, yanlarına çıkmaya çalışan polis memurlarının üzerine benzin döktü. Hazır bekleyen itfaiye ekipleri de şahısların üzerine su sıkarak kendilerini yakmalarını önlemeye çalıştı.

Polis uzun uğraşlarının ardından yanlarına çıkarak, şahısları yaka paça çıktıkları yerden indirmeye çalıştı. Bu sırada yanında bir çocukla olay yerine gelen ve Engin'in annesi olduğu ileri sürülen bir kadın 'Oğlumu bırakın' diyerek polise saldırdı. Polis, kadını vatandaşların da yardımıyla olay yerinden uzaklaştırdı.

Gözaltına alınan şahıslar ifadeleri alınmak üzere Şehit Tevfik Fikret Erciyes Polis Merkezi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious