Donmasın diye açık bırakılan musluklar faturaya yüksek yansıyabilir

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

Çorum'un İskilip ilçesinde belediye, yaşanan soğuklar nedeniyle ev ve işyeri sularının donmasından tedirgin olan vatandaşların açık bıraktıkları musluklar dolayısıyla su faturalarında yüksek meblağlarla karşılaşabilecekleri konusunda uyarıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaşanan ağır kış şartları nedeniyle vatandaşların sularının donmasını önlemek için sularını açık bıraktıklarına ve bundan dolayı yüksek meblağlı faturaların ortaya çıktığına dikkat çeken yetkililer, belediye su tahakkuk birimine yüksek gelen faturalar nedeniyle çok sayıda başvuru olduğunu belirtti.

Faturaların yüksek gelmesinde su tahakkuk biriminin herhangi bir teknik eksikliğinin söz konusu olmadığını belirten yetkililer, kullanılan su oranı dolayısıyla bu tarz yüksek faturaların geldiğini ifade etti. Söz konusu olumsuz durumla karşılaşmamak için vatandaşların dikkatli olması gerektiğini belirten yetkililer, havaların normale dönmesi ile birlikte don tehdidinin ortadan kalkması ile harcanan su miktarının azalmasına paralel olarak su faturalarının da asgari şekilde geleceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious