'Dönmeyi asla düşünmüyorum'

  • Giriş : 02.01.2007 / 00:00:00

Emre Belözoğlu, Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini ama Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir takıma gidebileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emre, kulübünün kendisini ara transferde göndermek istediği yolundaki söylentilerin ise asılsız olduğunu söylerken: "Newcastle United'de beni ne kadar el üstünde tuttuklarını herkes biliyor. Ben istemedikçe buradan beni kimse gönderemez. Her transfer döneminde adım Türkiye ve diğer Avrupa kulüpleri ile geçiyor. Türkiye'ye dönme gibi bir düşüncem asla yok. Buradan kovulmadığım sürece Türkiye'ye geri dönmem. Newcastle United'ta mutluyum. Buraya oldukça alıştım. Geçtiğimiz sezonki talihsiz sakatlığın aksine bu sezon hemen hemen her maçta forma giydim." dedi.

Menajeri aracılığıyla teklifler aldığını belirten Emre, " Transfer bir futbolcunun istemesiyle gerçekleşmez. Kulübümün de onay vermesi gerekir" şeklinde konuştu.

- "ŞAMPİYONLAR LİGİ CEZBEDİYOR" -

Bayern Münih'in kendisi ile ilgilendiğinin atırlatılması üzerine de Emre; "4 sene Galatasaray'da, 4 sene İnter'de Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşadım. Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden ve hedefleri yüksek olan bir ekipte görev yapmak isterim. Bunun gerçekleşme durumunun ise ara transferde olacağını düşünmüyorum. Olursa sezon sonu böyle birşey gerçekleşebilir. Newcastle UEFA'da iyi gidiyor. Hedeflerimiz var. Futbolcu olarka idealim Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek. Transferimi bu şekilde düşünebilirsiniz." açıklamasında bulundu.

- "İDDİALAR TAMAMEN ASILSIZ" -

Emre, kendisinin ırkçı tavırlar içerisinde bulunduğu için ceza alacağını öne süren haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Milli futbolcumuz bu konuda kendisinin hiçbir şekilde yazıldığı gibi davranmadığını söylerken, FA tarafından da tarafına herhangi bir yazı ve ifade alma isteği gelmediğini, olayın ardından iki maç geçtiğini ve ırkçılık gibi bir konu olmasının söz konusu olmadığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious