Dönmez yine susmayı tercih etti!

Dönmez yine susmayı tercih etti!.12668
  • Giriş : 03.04.2009 / 12:41:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:02:05

Ergenekon kapsamında tutuklu bulunan Yarbay Mustafa Dönmez bugün yine İstanbul Adliyesine getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Daha önce ortaya çıkartılan Ergenekon cephaneliğinden tutuklanan Yarbay Dönmez'e bu kez Ankara Bağlum'da yol kenarında bulunan el bombaları soruldu. Dönmez, daha önce olduğu gibi savcı karşısında yine susmayı tercih etti.

Ergenekon Terör Örgütü cephaneliğinin sorumlusu olduğu iddia edilen Yarbay Mustafa Dönmez bugün yine İstanbul Adliyesi'ndeydi.

ERGENEKON'UN CEPHANELİĞİ

Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Yarbay Dönmez'in 7 Ocak tarihinde Sapancadaki evinde yapılan aramalarda 22 adet el bombası, 1 adet Mısır yapımı makineli tüfek, 2 adet Kalaşnikof marka uzun namlulu silah, 8 adet Kalaşnikof şarjörü ele geçirilmişti.

IFrame


Dönmez'in evinde bulunan ajandasında bir cephaneliğin daha krokisi ortaya çıkmıştı. Krokiye göre Ankara Yenikent`teki Zir Vadisi`nde bulunan Ermeni mezarlığının yanındaki metruk bir evin bahçesinde yapılan kazı çalışmalarında 15 adet savunma tipi el bombası, 10 adet taarruz tipi el bombası, 9 adet sis bombası, 9 adet göz yaşartıcı bomba, 12 adet bubi tuzağı bombası, 15 adet tüfek bombası, 800`den fazla G-3 mermisi, 500 adet bixi mermisi, aydınlatma fişekleri, kaleşnikof ve lav mermileri bulundu.

JANDASINDA SUİKAST PLANI

Ajanda astarına gizlenen plan ve krokilerde Başbakan'ın Ankara Keçiören'deki evine geliş gidiş güzergahları yer alıyordu. İddialara göre, Erdoğan'a yönelik suikast, Subayevleri'nde yapılacak, Başbakan'ın konutunun 200 metre yakınında bulunan bir parktan lav silahıyla Erdoğan'ın makam aracı havaya uçurulacaktı.

ASKERİ MAHKEMECE TUTUKLANDI

Hakkında arama kararı çıkarılan Yarbay Dönmez, 12 Ocak tarihinde Ankara Merkez Komutanlığı'na teslim olmuştu. Genelkurmay Askeri Mahkemesi'ne çıkarılan Dönmez, Askeri malzemeyi zimmetine geçirmek suçlamasıyla tutuklandı.

ERGENEKON SAVCILARINA KONUŞMADI

Dönmez, daha sonra Ergenekon Soruşturması kapsamında ifadesi alınmak üzere 4 Şubat'da Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Savcılık sorgusunda susma hakkını kullanan Dönmez, "Silahlı terör örgütüne üye olma, patlayıcı madde bulundurma gibi suçlardan bir kez daha tutuklanarak Hasdal Askeri cezaevine gönderildi.

YİNE PATLAYICILAR SORULDU

Çok sayıda bomba ve silahla birlikte suikast planları ortaya çıkan Yarbay Dönmez , bu sefer de Ankara'da bulunan başka bir patlayıcıyla ilgili ifadesi alınmak üzere tekrar adliyeye getirildi. 15 Ocak tarihinde Ankara Bağlum'da yol kenarında bulunan 13 adet el bombasıyla ilgili soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Savcılığı Yarbay Dönmez'in talimatla ifadesini istedi.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat Yönder tarafından ifadesi alınan Dönmez, suçlamaları kabul etmeyerek, yine susmayı tercih etti.

Bir saate yakın adliyede kalan Yarbay Dönmez daha sonra tutuklu bulunduğu Hasdal Cezaevi'ne götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*