" />

Doodle 4 Google yarışması başladı

Doodle 4 Google yarışması başladı.24441
  • Giriş : 18.04.2013 / 07:28:00
  • Güncelleme : 20.08.2016 / 10:06:06

Doodle 4 Google yarışması sonuçlandı. Google, Türkiye'nin en güzel logosunu seçti, adına "Doodle 4 Google" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Doodle 4 Google kazanını 10 yaşındaki Melissa Çağlar oldu.

Google'ın açıklaması şu şekildeydi:

Dünya tarihine mal olmuş kişilerin doğum günlerini, ülkelerin festival ve bayramlarını kutlamak amacıyla ana sayfamızda Doodle adını verdiğimiz özel logoları kullanmaktayız. Google Türkiye olarak Türkiye'deki, 1. sınıftan 8. sınıfa kadar olan tüm öğrencileri, kendi 'Doodle' tasarımlarını sergileyecekleri M.E.B destekli Google Doodle yarışmasına katılmaya davet ediyoruz.

Bu yılın teması "Türkiye'nin Harikaları". Ülkemizin benzersiz doğal güzelliklerini anlatan veya tarihi ve turistik yerlerini konu alan Doodle'larınızı bizimle paylaşmanızı istiyoruz. Tasarlayacağınız logoda, gizemli gezegen olarak da anılan Kapadokya'daki Peribacaları, bilim ve kültür merkezi Hasankeyf, akustiği hala bir sır olan Aspendos Antik Tiyatrosu ya da Mimar Sinan'ın 7 senede tamamladığı Süleymaniye Camisi gibi Türkiye’nin Harikalarını yansıtabilirsiniz.

Birinci seçilen Doodle tasarımı, Google Türkiye ana sayfasında bir gün boyunca Google logosu olarak yayınlanacak ve milyonlarca kişi tarafından görüntülenecektir. Öğrenciler için 10.000 TL tutarında burs, okulları için 15.000 TL değerinde aynî teknoloji yardımı ve ilk 10 finalist öğrenci ve öğretmenlerine Nexus 7 tablet ödülü verilecektir.

Jüri

Ahmet Arı (Doç. Dr.)Eski Türk Edebiyatı öğretim üyesi olarak Kırıkkale ve Süleyman Demirel Üniversitelerinde çalıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü olarak görev yaptı. Halen aynı Bakanlığın Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Mevlevilikte Bir Hanedanlık Kurucusu-Sakıb Dede ve Divanı (2003), Gâlib Dede'nin Aşk Ateşi (2008) adlı kitapların yazarı olan Ahmet Arı'nın başta Klasik Türk Edebiyatı sahası olmak üzere tasavvuf, Türk kültürü ve edebiyatı üzerine yayımlanmış çeşitli makaleleri vardır.

Funda KocabıyıkFunda Kocabıyık, 1972 yılında Kahramanmaraş Afşin’de doğdu. Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü’nde tamamladı. 1994 yılında Felsefe Grubu Öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi’nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği görevini yürüttü. 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı’nın açtığı Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak Müfettiş Yardımcısı oldu.

3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında Bakanlık Müfettişliği görevine atandı. 14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü ve 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne Genel Müdür olarak atanan Kocabıyık, evli ve iki çocuk annesidir.

Hatice Ferhan OdabaşıFerhan Odabaşı Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden 1980 yılında mezun oldu. Aynı yıl içerisinde TED Kayseri Koleji'nin İngiliz Dili Bölümü'nün başına geçti. Odabaşı Yüksek lisansını 1989 yılında İngiliz Dili Eğitimi üzerine yaptı. Doktorasını ise Anadolu Üniversitesinde Eğitim Teknolojisi üzerine yaptı. Anadolu Üniversite'sinde Eğitim Bilimleri Yardımcı Doçenti, Eğitim Teknolojisi Doçenti ile Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Profesörü olmak üzere üç akademik unvana layık görüldü. 1994 yılında Avrupa Akademik Yazılım Birliği tarafından Steve Neufeld ile birlikte En İyi Yabancı Dil Yazılımı Ödülü'ne layık görülen Ferhan Odabaşı 1885 yılından beri Anadolu Üniversitesi'nde çalışıyor.

Tan SağtürkHacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü mezunu. Fransız Genç Balesi Le Jeune Ballet De France, Fransız Devlet Balesi Ballet National De France Baş dansçısı, İstanbul Devlet Opera ve Balesi baş dansçılığı, Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Kayseri, İstanbul, Ankara, İzmir, Kıbrıs, Bale ve Dans okulları kurucusudur. Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi'ni açarak baleyi geniş kitlelere sevdirdi. Fransız Devlet Balesine yapılmış Soude-ve Je ne Regrette Rien (Edit Piaf) adlı yapıtı bulunmaktadır. Antalya ve İzmir Devlet Opara ve Balesinde koreografisini yaptığı "Kalp Sesi Projesi" adlı yapıtı sahnelendirdi. Fox TV'de Bez Bebek adlı dizide Hakan karakterini canlandırdı ve TV reklamlarında rol aldı.

Yalvaç Ural1945 yılında Konya'da dünyaya gelen Yalvaç Ural lise eğitimine Kabataş Lise'sinde başlayıp, ilerleyen yıllarda Atatürk Erkek Lisesine geçti. Lise yıllarında müzik ve edebiyata ilgi duydu. Liseden mezun olduktan sonra Milliyet Gazetesindeki görevine editör olarak başladı. Gazetecilik yaşamı çok sayıda farklı yayın evi ve gazetede sürdü. 23 yıl içerisinde 25 çocuk dergisi basan Ural ayrıca yurt dışındaki Türkçe dergilere de katkıda bulunmuştur. Çocuklar için bugüne kadar 65 kitap çıkaran Ural yetişkinler için 4 şiir kitabı ve 1 kitap çıkarmıştır. Yurt dışında çocuk edebiyatı alanındaki çalışmaları ile popüler olan Yandaç 5. Uluslar arası Çocuk Şiir Festivalinde, "Armonikanın Şairi", "Dünya Çocuk Şiirinin Şampiyonu" olarak adlandırılmıştır.


 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*