Dört cesedin sırrı çözüldü!

Dört cesedin sırrı çözüldü!.7697
  • Giriş : 07.03.2009 / 18:38:00

Ankara'da peş peşe bulunan 4 cesedin sırrı çözüldü. Jandarma ilk etapta namus cinayeti üzerinde duruyordu ama olay farklı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Yenimahalle'de dün tabancayla öldürülen 40 yaşındaki Nuray Okkalı, kızı 15 yaşındaki Mukaddes Şeyma Okkalı ve oğlu 10 yaşındaki Osman Yusuf Okkalı'nın cesetlerinin bulunduğu yere 1 kilometre uzaklıkta bugün de yakınları 18 yaşındaki Abdullah Okkalı'nın cesedi bulundu.

Polis 4 kişinin öldürüldüğü vahşeti çözmeye çalışırken, Nuray Okkalı'nın geçen yıl öldürülen Otobüsçüler Derneği Başkanı olan eşi Murat Okkalı'nın amcasının oğlu 25 yaşındaki İzzet Okkalı cinayet şüphelisi olarak gözaltınaalındı. İzzet Okkalı ilk ifadesinde “Anne ve çocuklarını amcamın oğlu Abdullah öldürdü, onu da ben öldürdüm” dedi. Cinayetlerin Murat Okkalı'nın servetinin paylaşımından kaynaklanmış olabileceği ileri sürüldü.

Dün öğle saatlerinde Yenimahalle Kuzey Çevre Yolu Batıkent sapağında bulunan Nuray Okkalı ve iki çocuğunun cesediyle ilgili soruşturmayı yürüten jandarma ekipleri, Okkalı ailesinin yakınlarını araştırdı. Cinayetin işlendiği tahmin edilen sabah saatlerinde, aile ile birlikte olduğu tespit edilen İzzet Okkalı, evinde gözaltına alındı. Geçen yıl alacak kavgasında Karşıyaka Mezarlığı yakınlarında öldürülen ve ardında önemli miktarda servet bıraktığı öne sürülen minibüsçü Murat Okkalı'nın amcasının oğlu olan İzzet Okkalı, jandarmaları karşısında görünce her şeyi anlatacağını söyledi.

Sorgusu devam eden İzzet Okkalı, verdiği ilk ifadesinde amcasının oğlu Abdullah Okkalı ile birlikte yengesi Nuray Okkalı ve yeğenlerini otomobile alıp olay yerine gittiklerini söyledi. İzzet Okkalı, Abdullah'ın ilk önce Nuray Okkalı'nın başına bir el ateş ederek öldürdüğünü, daha sonra oğlu Osman'a aynı şekilde ateş ettiğini belirtti. Okkalı, Abdullah'ın daha sonra da kaçmaya çalışan Mukaddes Şeyma Okkalı'yı yine başına ateş ederek öldürdüğünü öne sürdü. Ardından birlikte otomobile bindiklerini anlatan İzzet Okkalı, yaklaşık 1 kilometre ötede motoru durdurduğunu söyledi. Okkalı, birlikte konuşmak için dışarı çıktıklarında Abdullah Okkalı'yı, yengesi ve yeğenlerini katlettiği için bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. Bu açıklama üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, olay yerine gittiklerinde Abdullah Okkalı'nın cesediyle karşılaştı.

Cesetlerin Ankara Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri davam ederken, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Vahşete kurban giden Nuray Okkalı, çocukları Mukaddes Şeyma ve Osman Yusuf ile yakınları Abdullah Okkalı'nın cenazeleri Yenimahalle'ye bağlı Yuvaköy'de yarın öğleyin toprağa verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*