Dört gaspçıya 69 yıl hapis

Dört gaspçıya 69 yıl hapis.10585
  • Giriş : 07.10.2008 / 23:21:00

Eskişehir'de gasp ve adam kaçırma suçunu işledikleri iddiasıyla tutuklu yargılanan 4 kişi 13 yıl ile 21 yıl arasında değişen hapisle cezalandırıldılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasında tutuklu sanıklar Zeynel Demirci (24), T.D. (14), Murat Kavak (24) ile tutuksuz yargılanan Sinan Demirci (19) hazır bulundu.

Mahkeme heyeti, savcının iddianameyi okumasının ardından sanıklardan savunma yapmasını istedi.

Tutuklu sanıklar tahliyelerini talep ettiler. Mahkeme heyeti, sanıklardan Zeynel Demirci ile Murat Kavak'ı 21'er yıl, T.D. ile Sinan Demirci'yi de 13 yıl 8'er ay hapisle cezalandırdı.

-OLAY-

Emek Mahallesi ile Mamuca köy yolu arasındaki mesire yerinde Ağustosta 2006'da meydana gelen olayda, Zeynel Demirci, Murat Kavak, Sinan Demirci ve T.D, piknik alanında Mehmet Ö. ile arkadaşı Zerrin K'nın cep telefonlarını ve paralarını gasp etmişti.

Şüpheliler, Mehmet Ö'yü darp ettikten sonra otomobilinin bagajına kitlemiş daha sonra da Zerrin K'ya tecavüz girişiminde bulunmuşlardı.

Otomobili daha sonra boş bir arazide terk edip kaçan zanlılar, Mehmet Ö. ve Zerrin K'nın ihbarı üzerine 71 Evler Mahallesi'nde yakalanmışlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*