Dört maç ceza bekleniyor

Dört maç ceza bekleniyor .16103
  • Giriş : 21.08.2007 / 11:08:00

Son dakikada çıkan olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor - Sivasspor maçıyla ilgili karar bugün açıklanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bordo-mavili kulübe asgari 4 maç seyircisiz oynama cezasının gelebileceği bildirildi

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu son dakika çıkan olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor - Sivasspor maçıyla ilgili kararını bugün açıklayacak.
Kurulun bu sabah başlayacak toplantısında bordo-mavili ekibe asgari 4 maç seyircisiz oynama ve 100 ila 200 bin YTL arasında bir para cezası vermesi beklenirken, futbolcuları olaya karıştığı için sevki yapılan Sivasspor'a da 1 maç saha kapatma cezası gelebileceği ileri sürüldü.

Geçen sezon oynanan Galatasaray - Fenerbahçe maçındaki olaylar nedeniyle ev sahibi takıma verilen 5 maçlık cezanın 1 maçının kötü ve çirkin tezahüratın tekrarından geldiğini, dolayısıyla saha olaylarına kesilen cezanın 4 maç olduğuna dikkat çeken yetkililer Trabzonspor'a da alt sınır olarak bunun öngörülebileceğini kaydetti.

Sivasspor karşılaşmasında saha olaylarının yanı sıra küfürlü tezahürat nedeniyle de PFDK'ya sevk edilen bordo-mavili kulübün bu gerekçeyle 25 ila 60 bin YTL para cezası alacağı, küfürün bir dahaki tekrarında ise cezanın 1 maç seyircisize döneceği ifade edildi.

Gözler yönetimde
Hakem tarafından tatil edilen maçın sonucunun nasıl tescil edileceği tartışmaları sürerken gözler Futbol Federasyonu yönetim kurulunun önümüzdeki hafta yapacağı toplantıya çevrildi. Yönetim kurulunun maçın sonucunu büyük bir olasılıkla Sivasspor lehine 3-0 tescil etmesi beklenirken, Trabzonspor cephesinden gelen baskılar ve son olarak federasyon yönetim kurulu üyesi İbrahim Usta'nın kamuoyunu şaşırtan ve "Trabzonspor'a yanlış yapan yanar" şeklindeki açıklamalarının kararı değiştirmeye yönelik olduğu iddia edildi.

Bu arada Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un yönetim kurulunda yer alan ve tarafsız olması gereken bir üyenin böyle bir dönemde yaptığı açıklamalara büyük tepki gösterdiği öğrenildi. Usta'nın hakem Bülent Demirlek ile ilgili sert sözlerinin de Merkez Hakem Kurulu tarafından şaşkınlıkla karşılandığı bildirildi.

Karabük örneği
Öte yandan 2001 yılında D.Ç. Karabükspor ile Tokatspor arasında oynanan ve 3-3 berabere devam ederken son iki dakika çıkan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilen maçın sonucunun 3-0 konuk takım lehine tescil edildiğine dikkat çeken yetkililer, Karabükspor'a verilen 2 maç saha kapatma cezasının Trabzonspor için örnek teşkil edebileceğini ileri sürdü.

Dokuz eksikle idman

Bordo-mavili ekip iki günlük iznin ardından Çaykur Rizespor ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Ziya Doğan, sabah yapılan antrenmanda yer almadı. Çalışmaya milli oyuncular Gökdeniz, Hüseyin, Ergin Keleş, Jabi, sakatlıkları bulunan Ersen Martin, Yattara, Musa, Risp ve Ayman olmak üzere 9 futbolcu katılmadı. Yardımcı antrenörlerin yönettiği idmanda bordo-mavili futbolcular, koşunun ardından dar alanda pas çalışması yaptılar.

Doğan'dan savunma

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, geçen sezon devraldığı bordo-mavili takımda ilk günler ciddi zorluklar yaşadığını belirtti.

Doğan, "Ama ikinci yarıda takımı toparladım. Trabzonspor'u iyi yerlere getirdiğimi düşünüyorum. Başarısız değilim. Bu yıl da lige iyi başlangıç yaptık. Futbol Federasyonu'nun Sivasspor maçı kararını bekliyoruz. İddia ediyorum, Trabzonspor bu sezon çok iyi yerlere gelecektir. Fakat insanlar bize sabır göstermeli. Eğer sabırlı olunursa çok iyi şeylere imza atacağımızı düşünüyorum" dedi.

Doğan, yıldız oyuncularla bir sorun yaşadığı şeklindeki eleştirilerin doğru olmadığını kaydederek, "Marcelinho'ya birkaç kez forvet arkası, birkaç kez de sol tarafta görev verdim. Ama Trabzonspor'a uyum sorunu var. Bugüne kadar Trabzonspor'da hiçbir yıldız futbolcuyla sorun yaşamadım" diye konuştu.

Ziya Doğan, hiçbir zaman yerini ve konumunu kaybetme korkusu yaşamadığını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious