Dört saatlik doğalgaz kesintisi

Dört saatlik doğalgaz kesintisi.12832
  • Giriş : 16.01.2009 / 22:43:00

Ankaralı tam dört saat boyunca doğalgaz gişelerinin önünde kuyruk bekledi. Sorun çözüldü ama millet isyan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bilgisayar sisteminden kaynaklandığı iddia edilen arıza nedeniyle doğalgaz alamayan aboneler isyan etti. Arıza yaklaşık 4 saat sürdü. Yüzlerce kişinin oluşturduğu kuyruk 300 metreyi buldu.

Ankara'da bilgisayar sisteminde meydana gelen arıza nedeniyle 4 saat süreyle doğalgaz satışı yapılamadı. Bu sırada yüzlerce başkentli, gaz satışı yapılan merkezler önünde kuyruklar oluştururken, Belediye Başkanı Melih Gökçek alkışlarla protesto edildi.

Yüzlerce Başkentli, yaklaşık 4 saati aşkın süredir yağan yağmur ve soğuk havada kuyrukta beklediklerini belirtirken, doğalgaz kuyruğu 300 metreyi buldu.

Büyükşehir Belediyesi Başkent Doğalgaz A.Ş.'nin Sıhhiye'deki merkez binası ve diğer şubelerindeki bilgisayar sisteminden kaynaklandığı iddia edilen arıza nedeniyle bir süre doğalgaz kontör kartı alamayan aboneler isyan etti. Yağmur altında uzun kuyruklar oluşturan başkentliler, bir an önce arızanın giderilmesi ve gaz satışına başlanmasını istedi.

Yaklaşık 4 saati aşkın süre yağan yağmur ve soğuk havada ve satış merkezlerinin önünde kuyrukta beklediklerini kaydeden vatandaşlar, alkışlarla Belediye Başkanı Melih Gökçek protesto etti. Ankararalılar, “Bu manzara başkentte yakışmıyor. 2009'da başkentin manzarası bu olmamalı” dedi.

Bu arada olası bir taşkınlık ihtimaline karşı da hem özel güvenlik hem de polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Gaz satış merkezlerinin bulunduğu yerlerde ise yaşanan yoğun trafik nedeniyle de şehir için ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Arıza akşam saatlerinde giderilerek gaz satışına tekrar başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*