Dört yeni film gösterime giriyor

Dört yeni film gösterime giriyor.11268
  • Giriş : 26.07.2007 / 17:49:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 17:28:33

Bu hafta dört yeni film gösterime giriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Simpsonlar Sinema Filmi
(The Simpsons Movie)

Yönetmen:David Silverman  
Oyuncular:Animasyon karakterler,
Tür: Animasyon / Komedi
Yapım Yılı: 2007

Seslendirenler:Dan Castellaneta (Homer Simpson), Julie Kavner (Marge Simpson), Nancy Cartwright (Bart Simpson), Yeardley Smith (Lisa Simpson)

Konu:60 ülkede, 20 farklı dilde yayınlanan, her hafta 60 milyon kişinin seyrettiği, 18 sezon, 400 bölümdür bizlerle birlikte olan Simpson ailesi...

Springfield kasabasında yaşayan bu aileyi tanımayan pek kalmadı gibi. Kel, şişman, biraz aptal ama ailesini herşeyden çok seven Homer, aileyi bir arada tutan sürekli endişeli Marge, aklını yaramazlık dışında hiç bir şeye çalıştırmayan dördüncü sınıf öğencisi Bart, entellektüel saksafon virtüözü Liza ve küçük bebekleri Maggie'nin başından geçen maceralar on altı sezondur ülkemizde de yayınlanmakta.

Homer her zamanki sakarlıklarıyla bu sefer tüm dünyanın başını belaya sokar. Dünyayı kurtarmak gibi bir görev üstlenen Homer, bir yandan da ailesinin çevresinde gelişen olayları halletmek zorundadır.

Kara Yılan İnliyor
(Black Snake Moan)

Yönetmen:Craig Brewer
Oyuncular:Justin Timberlake, Samuel L. Jackson , Christina Ricci...
Tür: Dram-Romantik
Süre: 105 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu:Lazarus�un (Samuel L. Jackson) blues çaldığı; �Bojo�s Juke Joint� adlı şarkıyı epeyce yaşlanmış bir Tom Waits gırtlağıyla söylediği günler geride kalmıştır.

Hayatının kadınını bulduğuna inanarak evlenmiş; blues şarkıları söylemeyi bırakmıştır. Karısı tarafından aldatılıp evliliği paramparça olunca, sadece hayallerini kaybetmez; ihanetin getirdiği aşağılanmada ruhunun da kaybolduğunu hisseder. Aradığı huzuru yeniden eski dostu gitarında ve blues şarkılarında bulmaya çalışır.

Ta ki karşısına Rae (Christina Ricci) çıkıncaya kadar� Bilincini kaybedinceye kadar dövülen Rae, asfaltın kenarına yarı çıplak halde bırakılmıştır. Lazarus onu bulduğunda Rae ölmek üzeredir. Tanrı korkusuyla dopdolu olan orta yaşlı adamın, tekrar sağlığına kavuşturmaya çalıştığı bu genç kadının aslında kendi hayatını mahvetmiş bir sokak fahişesi olduğunu anlaması uzun sürmez.

Üstelik anksiyete / endişe kaynaklı ruhsal rahatsızlığı vardır. Lazarus, Rae�yi şeytani duygulardan arındırmaya karar vererir.

Dehşet Gezegeni
(Grindhouse: Planet Terror)

Yönetmen:Robert Rodriguez
Oyuncular:Freddy Rodríguez, Danny Trejo, Rose McGowan...
Tür: Aksiyon - Bilimkurgu - Gerilim
Süre: 90 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu:"Günah Şehri" (Sin City) filminin yönetmeni Robert Rodriguez, bu sefer yıllardır kendine örnek aldığı filmlerdeki korku tarzını harmanlayarak karşımıza çıkıyor. William ve Dakota Block (Josh Brolin ve Marley Shelton) bir gece arka bahçelerinde dolaşan insanlar olduğunu fark ederler.

Evlerinden çıktıklarında kasabadaki insanların garip davranmaya başladıklarını keşfederler. İnsanlar yavaş yavaş saldırganlaşmaya başlamışlardır.

Bu saldırılar sırasında bacağı kopan dansçı Cherry (Rose McGowan) ve eski erkek arkadaşı Wray (Freddy Rodriguez), William ve Dakota�yla birlikte kasabada umutsuzca dolaşmaya başlarlar ve kasabada yaşanan bir patlama sonucu ortaya çıkan gazın insanları cani yaratıklara dönüştürdüğünü keşfederler.

Özgürlüğün Rengi
(Goodbye Bafana)

Yönetmen: Bille August
Oyuncular: Dennis Haysbert, Diane Kruger, Joseph Fiennes...
Tür: Biyografi - Dram - Tarih
Süre: 140 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu:"Goodbye Bafana", Güney Afrikalı ırkçı gardiyan James Gregory'nin hayatını anlatıyor. Gregory, 1960'larda hapise girmiş olan Nelson Mandela ile Mandela'nın 1990'larda serbest bırakılışına kadar, 25 yıl boyunca her gün Mandela ile ilgilenmiş ve onun sırdaşı olmuştur

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious