Dört yeni film vizyonda

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Bu hafta dört yeni film gösterime girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

KUSURSUZ YABANCI
(Perfect Stranger)

Yönetmen: James Foley
Oyuncular: Halle Berry, Bruce Willis, Giovanni Ribisi...
Tür: Dram - Gerilim
Süre: 109 Dk.
Yapım Yılı: 2007

Konu: Araştırmacı gazeteci Rowena Price (Halle Berry) arkadaşının öldürülmesinin güçlü reklam müdürü Harrison Hill’le (Bruce Willis) bağlantılı olabileceğini öğrenince, iş arkadaşı Miles Haley’nin (Giovanni Ribisi) yardımıyla kimlik değiştirir.

Bir yandan Hill’in şirketinde geçici sekreter Katherine olarak çalışırken, bir yandan da Hill’in internet üzerinden flört ettiği Veronica olur.

Rowena, böylece avının etrafını dört bir yandan sarar, ama keşfettiği tek şey kimlik değiştirenin sadece kendi olmadığıdır. Gerçeği öğrenmeye yaklaştıkça, insanların onu korumak için ne kadar ileri gidebileceğini anlarız.

PARS: KİRAZ OPERASYONU

Yönetmen: Osman Sınav
Oyuncular: Mehmet Kurtuluş, Nida Şafak, Selçuk Yöntem...
Tür: Polisiye
Yapım Yılı: 2007

Konu: İstanbul’un en tanınmış narkotik başkomiseri Ertuğrul, tehlikeli bir operasyonda, büyük bir gizemle karşılaşır. Ancak Ertuğrul, uyuşturucu dünyasının karanlık labirentlerindeki bu sırrı çözmeye fırsat bulamadan, çocuklarının gözü önünde eşiyle birlikte öldürülür.

Onların intikamını almak ise on beş yıl sonra, amansız bir narkotikçi olarak yetişen “Pars” lakaplı oğlu Atilla’ya kalır. Atilla, sağ kolu Asena’yla birlikte gerçekleştirdiği büyük operasyonlardan birinde, uyuşturucu dünyasının en belalı ismi Haşhaşi’nin ayağına basar.

Ancak, siyasi güçlerin de desteğiyle Atilla kızağa alınır ve pasif bir göreve çekilerek, ortalığı karıştırmaması için bir kenara atılır. Bu yetmezmiş gibi, ailesinden kalan tek kişiyi, kardeşi Tayfun’u da uyuşturucuya kurban veren Atilla, büyük bir bunalıma girer.

Bir aile gibi kenetlenen Narkotik Teşkilatı’nın desteğiyle Atilla, kağıt üzerinde görünmese de harekete geçer.

ASTERIX VİKİNGLERE KARŞI
(Asterix et Les Vikings)

Yönetmen: Stefan Fjeldmark - Jesper Moller
Tür: Animasyon / Komedi
Süre: 78 Dk.
Yapım Yılı: 2006
Seslendirenler: Erkan Taşdöğen, Sezai Aydın, Cengiz Küçükayvaz, Emre Altuğ, Ali Poyrazoğlu, Yetkin Dikinciler

Konu: Galya’nın en sevdiğimiz köyünde büyük olaylar gelişiyor: Şefin ağabeyi köye gelir, oğlu Kuduriks'i (Justforkix) kardeşine, onu bir erkek ve cesur bir savaşçı yapmak amacıyla teslim eder. Şef de en çok güvendiği iki savaşçısı, Asteriks ve Hopdediks'e bu görevi verir.

Gelgelelim Kuduriks son model arabasıyla, tam bir şehir züppesidir. Ayrıca gölgesinden bile korkmaktadır. Bu sırada Vikingler korkunun ne olduğunu keşfetmek için -korkunun kanatlandırdığını ve insanları uçurabildiğini düşünmektedirler- deniz aşırı ülkelere sefere çıkarlar.

Yolları Asteriks'in köyüne düşer, Kuduriks'in "korkaklar şampiyonu" olduğunu öğrenirler ve ondan, kendilerine korkmayı öğretmesini isterler. Tabi bunu Kuduriks’i kaçırarak yaparlar. Kuduriks Viking şefinin dünyalar güzeli kızı Abba ile tanışır ve bir kültür şoku geçirir... Fakat aşk bir Tokat gibi yüzünde patlayacaktır.

YAZ YAĞMURU
(El Camino de los Ingleses)

Yönetmen: Antonio Banderas
Oyuncular: Alberto Amarilla, María Ruiz, Félix Gómez...
Tür: Dram-Romantik
Süre: 118 Dk.
Yapım Yılı: 2006

Konu: Ünlü oyuncu Antonio Banderas’ın yönetmenliğini yaptığı bu ikinci film, 1970’lerin sonlarında, yaz tatilindeki bir grup arkadaşın ilk aşklarını, cinsellikle tanışmalarını ve saplantılarını anlatan bir büyüme öyküsü.

İspanya’daki Malaga şehrinde, 18 yaşındaki Miguelito hastaneden yeni çıkmıştır. Orada bir böbreğini bırakmıştır, ama bir başka hastanın hediye ettiği ve onu şair olmaya heveslendiren İlahi Komedya elindedir.

Miguelito, Luli’yi ilham perisi olarak görür ve ona âşık olur. Yaz boyunca, Miguelito ve arkadaşları aşkı, cinselliği ve dostluğu keşfederek olgunlaşırlar. Ne var ki bu yol engellerle doludur ve her yazda yağmurlu bir gün olur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious