'Dört yılınız manevi yolsuzluklarla geçti'

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, AK Parti iktidarının 2002'de milletin tasfiye ettiği siyaseti bugün temsil ettiğini ve milletin AK Parti iktidarını da tasfiye ederek yaptığı tüm yolsuzlukların hesabını soracağını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Celal Adan yaptığı yazılı basın açıklamasında, "İktidara sesleniyorum. Milleti aldatmayın. Her gün yolsuzluklarınıza yenileri ekleniyor. Hiçbirinin hesabını veremiyorsunuz. Hatay'da "Ali Dibo" kod adlı yolsuzluklarınız ayyuka çıktı. Aylardır yazılıyor, konuşuluyor, gıkınız çıkmıyor" dedi.

Adan, iktidarın Tüpraş'ın yüzde 15'lik hissesini karanlık ilişkilerle sattığını ve ülkeyi 800 milyon dolar zarara uğrattığını ancak buna bir cevaplarının olmadığını ileri sürdü. Adan, iktidarın enerji bakanlığında Mavi Akım'la ilgili yolsuzluklardan ihalelerdeki kayırmalara kadar hiçbir konuda temize çıkacak sözü olmadığını dile getirerek, "Bugün oturdukları koltuğun arkasına saklanabilirsiniz, ama yarın konuşmak ve hesap vermek zorunda kalacaksınız. Bir yandan milletin malını mülkünü, diğer yandan manevi değerlerini talan ediyorsunuz. Milletin manevi değerleri üzerinden yolsuzluk yapıyorsunuz. Başörtüsü sorununu dile getirerek, hak ve hukuk diyerek, mağduriyetleri önleyeceğiz laflarıyla iktidar oldunuz. Dört yıldır milletin hangi mağduriyetini giderdiniz, milletin hangi hakkını hukukunu teslim ettiniz?" dedi.

Adan sözlerini şöyle sürdürdü: "Çocuklarınız başörtüsü bahanesiyle yurt dışında okuyor, siz burada talanla uğraşıyorsunuz, sonra da dört yıldır başkası iktidardaymış gibi hala türban yarasını deşip milletin duygularıyla oynuyorsunuz. Bu konuda ona buna külhanilik yapacağınıza sorunu çözün! Ama hayır, sizin işiniz sorun çözmek değil bağırmak, sizin işiniz, sorunu orta yerde tutup bundan bir siyaset yolsuzluğu çıkartmak. Millet sizin tüm yolsuzluklarınızı, niyetinizi, hesabınızı biliyor. Millet sizi omuzlarında iktidara getirdi, parmağınızı kıpırdatmadınız, şimdi milletin başına basarak daha yukarılara çıkamazsınız. 2002'de milletin tasfiye ettiği siyaseti bugün siz temsil ediyorsunuz. Millet sizi de tasfiye edecek, yaptığınız tüm yolsuzlukların hesabını soracak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious