Dörtyol'da taciz ateşi: 1 ağır yaralı

  • Giriş : 05.05.2007 / 00:00:00

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bir köy korucusu teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucu ağır yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Üçkoz Yaylası ile Bağrıaçık kırsalında köy korucusu Mehmet Çeler (51), güvenlik güçleri ile çıktığı operasyon sırasında teröristlerin açtığı ateş sonucu bacağından ve omzundan yaralandı.

Dörtyol Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Çeler, burada yapılan ilk tedavisinin ardından Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi.

Operasyonun halen devam ettiğini söyleyen Dörtyol Kaymakamı Hayri Sandıkçı, yaralanan köy korucusu Mehmet Çeler'in durumunun ağır olduğunu belirtti.

Yürüttükleri çalışmalarda teröristlerin barındığı yerleri tespit ettiklerini aktaran Sandıkçı, tespitlerine göre yaklaşık 35 ile 40 civarında teröristin Dörtyol bölgesindeki Amanos dağlarında barındığını vurguladı.

Sandıkçı, yaptıkları operasyonlarda ise teröristlere ait patlayıcı madde ve düzeneği, dürbün, sırt çantasının yanı sıra gıda maddesi ele geçirdiklerini sözlerine ekledi.

MEHMETÇİK AMANOS DAĞLARINDA TERÖRİST AVINDA

Bu arada, Dörtyol'da teröristlere yönelik yürütülen çalışmalarda jandarma karanlıkta 2 kişiyi fark etmiş dur ihtarında bulunduğu kişilerin kaçması üzerine ateş açmıştı. Ateş sonucu bir köy korucusu yaşamını yitirmiş diğeri ise yaralanmıştı.

Hatay'ın Hassa ilçesi etrafındaki Amanos Dağları'nda ise15 günden bu yana jandarma komando birliklerinin teröristlerle girdiği sıcak çatışma devam ediyor.

Son olarak bir kadın teröristin öle ele geçirildiği çatışmalarda 2 teröristin de yaralandığı bildirildi. Yaralı 2 teröristin kan kaybından dolayı, kısa süre ölü ya da yaralı olarak ele geçirilmesi bekleniyor.

KÖYLÜLER MEHMETÇİĞE HER TÜRÜ DESTEĞİ VERİYOR

Operasyonun yürütüldüğü bölgede bulunan köylüler Mehmetçiğe her türlü desteği veriyor.

Söğüt beldesi civarındaki köylüler bölgede var olan terör gruplarının bir an önce yok edilmesini istiyor. Söğüt halkından Yakup Söylemez, gençlerin zaman zaman sabırsızlandığını hatırlatarak "Halk burada çok büyük bir şekilde terörün bitmesi ve bitirilmesi için askere destek veriyor. Askere yemek yardımında bulunuyor. Can gözü ile gece yarılarına kadar halk Mehmetçiğin attığı mermileri seyrediyorlar. Gençlerimiz köylümüz tek kırmalarını ve çift kırmalarını alıp dağa çıkıp askerlerimizle birlikte teröristle karşı çatışmak istiyor. Askerlerimiz müsaade etmiyor. Tabi bu operasyon 15 gündür devam ediyor. Halk operasyonun neticesini istiyor. İyi ki bir kadın terörist ölü ele geçirildi. Yoksa halk dağa askerin yanına çıkıp omuz omuza çatışmaya gidecekti." şeklinde konuştu.

Beldenin gençlerinden Mehmet Ali Kırlangıç ise bölgede yaşanan çatışmalar nedeniyle gece geç saatlere kadar uyuyamadıklarını belirterek şöyle konuştu: "Askerler sürekli çatışmaya gidip geliyorlar. Biz de askerlere yemek götürüyoruz. Onlara destek olmaya çalışıyoruz. Bıraksalar bizler de askerimize destek olmak için onların yanında dağa çıkarız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious