Dostluğun adresi TÜRKİYE

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

İran, İsrail, Lübnan ve Filistin'den Antalya'ya gelen turistler aynı otelde kalıp, aynı yerde yemek yiyip, eğleniyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ülkelerinde birbirleriyle savaşanlar Antalya'da aynı otelde kalıp, aynı yerde eğleniyorlar. Antalya'daki 5 yıldızlı Porto Bello Oteli'nin Genel Müdürü Ruhi Çuhadaroğlu, turizmin dünya barışına katkı sağladığına dikkati çekerek, "Turizm sadece ekonomiye değil, dünya barışına da büyük katkı sağlıyor. Kendi ülkelerinde savaşan insanlar otel ortamında her şeyi unutup o anı yaşayabiliyorlar. Otelde İsrail, İran, Lübnan ve Filistinli turistler aynı ortamda hem tatillerini geçiriyorlar hem de eğlenme fırsatı buluyorlar" dedi. Turizmin evrensel gücünün bir kez daha ortaya çıktığına değinen Çuhadaroğlu, Antalya'da turizmin dünya barışına katkı sağladığını, turizm sayesinde savaştaki insanların bile biraraya gelerek dostça tatil yapabildiklerini söyledi.

HEPİMİZ KARDEŞİZ:

İsrailli Natan Yafa ise Antalya'ya beşinci kez tatile geldiğini belirterek, "Ben ve eşim Türkiye'yi çok seviyoruz. Burada çok mutluyuz. Herkes güler yüzlü. İnsanlar çok iyi. Otelde çeşitli ülkelerden insanlarla bir arada güzel bir tatil geçiriyoruz. Avrupalısı da Ortadoğulusu da var. Bütün insanlar kardeştir, savaş neden var" diye konuştu. İsrailli Khaled Irshid ve Maysoon Azaizeh çifti de Antalya'daki tatillerinin çok güzel geçtiğini, kaldıkları otelde İsrailliler’in yanısıra İran, Filistin ve Lübnanlıların olmasının kendilerini rahatsız etmediğini, dostça tatil yaptıklarını, yaşanan savaşa anlam veremediklerini kaydetti. Aynı otelde konaklayan İran ve Filistinli turistler de Antalya'da çok güzel bir tatil geçirdiklerine işaret ederek, "Antalya muhteşem bir yer. Burada bütün dünya ülkeleri bir arada yaşama olanağı buluyor. Barış ve kardeşlik duygularıyla tatilimizi sürdürüyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious