Dostluk maçında Doğalgaz pazarlığı

Dostluk maçında Doğalgaz pazarlığı.12676
  • Giriş : 02.06.2009 / 22:17:00

Türkiye Azerbaycan arasında oynanan özel maçta doğalgaz pazarlığı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Azeri Milli Gaz Şirketi Socar Başkanı Rövnak Abdulayev ile doğalgaz görüşmesi yaptı.

Maç öncesi yemekte başlayan görüşme maçı izlerken locada da devam etti. Yemekte, "Türkiye'ye verdiğiniz doğalgaza indirim yapacak mısınız?" sorusuna Socar Başkanı ve Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanı Abdullayev esprili bir dille "İndirimi Saltuk Düzyol Bey yapıyor. BOTAŞ yapıyor indirimi. Biz toptan yapmışız indirimi. Saltuk Bey'den sorun." karşılığını verdi.

Azerbaycan'da uzun süre yapılan doğalgaz görüşmeleri Türkiye'de de devam ediyor. Kayseri'de bir restoranda Azerbaycan Socar Başkanı ve beraberindekileri ağırlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri yemekleriyle dostluğu pekiştirmek için toplandıklarını söyledi. Her iki ülkenin dostluğunu pekiştirecek maçın karşılıklı ilişkilerin altını kalın çizgilerle çizeceğine dikkat çeken Yıldız, "Azerbaycan Futbol Federasyonu Başkanı Kayseri'de. Hem ziyaret hem ticaret futbola gelmişken birazcıkta gaz işinden ve petrol işinden konuşalım dedik. Maçta da konuşacağız. 15 dakikada çok şey konuşma imkanımız olacak. Kayseri ve Türkiye'ye kazandırdığımız stadın localarında da konuşacağız." diye konuştu.

"Güzel Kayseri'de güzel statta bu oyunda yüksek seviyede gelecek oyunlara tecrübe toplayacağız. Hem ziyaret hem ticaret." diyen Socar Başkanı Rövnak Abdulayev ise Türkiye'ye verilen doğalgaza indirim yapacak mısınız sorusuna "İndirimi Saltuk bey yapıyor. BOTAŞ yapıyor indirimi. Biz toptan yapmışız indirimi. Saltuk beyden sorun." cevabını verdi. Yemeğin ardından iki ülke heyetleri maçı izlemek üzere Kadir Has Stadyumu'na geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*