Döviz fiyatları ikinci el otomobil pazarını da etkiledi

Döviz fiyatları ikinci el otomobil pazarını da etkiledi.41814
  • Giriş : 05.05.2008 / 01:40:00
  • Güncelleme : 04.05.2008 / 23:50:53

İkinci el otomobil satışlarında genel ekonomik gelişmelere paralel olarak, durgunluğun devam ettiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'da galericilik yapan Mehmet Çenesiz, yaptığı açıklamada, ikinci el otomobil satışlarında genel ekonomik gelişmelere paralel olarak, durgunluğun devam ettiğini söyledi.

Her yıl bu dönem satışlarda görülen bahar hareketliliğinin Mayıs ayına girilmesine rağmen henüz başlamadığını dile getiren Çenesiz, ''Ancak ikinci el otomobillerin fiyatı dövizdeki artışın da etkisiyle araç başına 500-1000 YTL arttı'' dedi.

-KONYALI GALERİCİ DE YAĞMUR BEKLİYOR-

Konya'da pek çok piyasa gibi, ikinci el otomobil sektörünün de, çiftçinin ekonomik durumuyla yakından ilgili olduğuna vurgu yapan Çenesiz, şunları kaydetti:

''Bu dönem yağmur yağması, hububat verimini doğrudan etkileyecek, kuraklık riskini azaltacaktır. Yağmur, hasatta eline yeterince para geçeceği konusunda kendisine güven gelen çiftçinin oto pazarına gelmesi için en önemli etkendir. Eğer beklenen yağmur düşerse çiftçi harmanı beklemeden şehre iner ve arabasını alır. Yani yağmur yağarsa, bizim işlerimiz de kayda değer oranda artar. Bu nedenle bölgemizde, yağmur sadece çiftçi için de biz galericiler için de oldukça önemli.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious