Dövülen küçük kızın ailesi şikayetçi

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Cevahir Alışveriş Merkezi'nde hırsızlık yaptığı iddiasıyla güvenlik görevlileri tarafında dövülen küçük kızın ailesi, sorumlulardan şikayetçi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

5 yaşındaki A. Ö.'nün annesinin otuza yakın suçtan sabıkasının bulunduğu, babasının ise çocuğunu "suça teşvik ve kötü muameleden" dolayı cezaevinde olduğu öğrenildi. Çocuğun ailesinin sorumlular hakkında maddi tazminat davası açacağı belirtildi.
Şişli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği'ne sabah saatlerinde gelen A.Ö.'nün annesi G.Ö., Cevahir Alışveriş Merkezi'nin güvenlik görevlileri tarafından çocuğunun öldüresiye dövüldüğünü öne sürerek, sorumlulardan davacı olduğunu söyledi. Televizyon ekranlarında çocuğunun dayak yerken görüntülerini izlediğini söyleyen G.Ö, sorumluların bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi.

İfadesinin ardından Şişli Adliyesi'ne sevk edilen anne Ö. emniyet çıkışında "Çocuğuma işkence yapmışlar. Çocuğumu öldürmüşler, bunlardan şikayetçiyim" dedi. Bu açıklamaları annesinin arkasına saklanarak dinleyen 5 yaşındaki A.'nın zaman zaman çığlık attığı görüldü. G.Ö.'nün polise verdiği ifadesinde sorumlular hakkında maddi tazminat davası açacağını söylediği öğrenildi. Daha sonra Şişli Adliyesi'ne geçen G.Ö., savcı tarafından durum tespitinin yapılması için Adli Tabipliğine sevk edildi.

Bu arada G.Ö.'nün 30'a yakın suçtan sabıkasının olduğu ve eşi C.Ö.'nün ise 2004 yılında "çocuğunu suça teşvik ve kötü muameleden" cezaevine gönderildiği iddia edildi. Minik kızın daha önce defalarca hırsızlık yaparken yakalandığı da öğrenildi.

Adli Tabipliğe giderken gazetecilerin sorularını yanıtlayan G.Ö., "Çocuğumu benden alamazlar. Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

A.Ö.'nün hırsızlık yaparken yakalandığı ve hakkında daha önce ailesinden alınıp devletin korumasına verilmesi yönünde karar olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious