DP, Tansu Çiller'den cevap bekliyor

DP, Tansu Çiller'den cevap bekliyor.14056
  • Giriş : 14.05.2008 / 15:16:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Ceylan, Genel Başkan Süleyman Soylu'nun, eski genel başkan ve başbakan Tansu Çiller ile görüşmek üzere 7 kişilik bir heyet oluşturduğunu, Çiller'in kararına göre, Genel Başkan Soylu'nun tamamen kendi inis

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ceylan, dün yapılan GİK toplantısıyla ilgili çıkan haberler üzerine yaptığı yazılı açıklamada, GİK toplantısında Genel Başkan Süleyman Soylu'nun, mevcut kurul gündemini iptal ederek, son günlerde medyada sıkça yer alan ''Çiller mi? Soylu mu?'' haberlerinin partinin gelişme ivmesini olumsuz etkilediği gerekçesiyle bu konuyu demokratik bir şekilde görüşmeye açtığını kaydetti.

5 saatlik müzakerenin ardından GİK üyelerinin tamamına yakınının karşı çıkmasına rağmen Genel Başkan Soylu'nun, Tansu Çiller ile görüşmek üzere 7 kişilik bir heyet oluşturduğunu belirten Ceylan, heyette, Genel Muhasip Necati Yöndar, Genel Başkan yardımcıları Turhan Güven, Nevzat Ceylan, Harun Akın, Erdoğan Sezgin, GİK üyeleri Melike Elitaş ve Mustafa Eraslan'ın yer aldığını bildirdi.

Bu heyetin, Tansu Çiller ile hemen görüşmek üzere randevu talebinde bulunacağını, Çiller'in kararına göre, Soylu'nun tamamen kendi inisiyatifiyle DP'yi olağanüstü kongreye hemen taşıyacağını GİK'e açıkladığını ifade etti.

Ceylan, ''Samimi, demokratik ve geleneksel adaba uygun bir ortamda gerçekleşen GİK toplantısının ana hatları bu şekildedir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious