DP-ANAVATAN pazarlığında ilk açıklama

DP-ANAVATAN pazarlığında ilk açıklama.9001
  • Giriş : 03.06.2009 / 16:29:00

ANAVATAN Genel Başkanı Salih Uzun, partisinin DP ile birleşmesi konusunda, ''Bu yılın son gününe kadar bütünleşme sürecini tamamlayabileceğimizi öngörüp, bu niyetle yola çıkıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uzun ve DP Genel Başkanı Cindoruk, Celal Bayar Köşkü'nde gerçekleşen görüşmenin ardından gazetecilere yaptıkları açıklamada, iki parti arasındaki birleşmenin Türkiye'nin geleceğinin inşa edilmesi açısından önemli olduğunu vurguladılar.

Salih Uzun, bütünleşme sürecinin her iki tarafta çok yapıcı bir şekilde ele alındığını ifade ederek, ''Bu yılın son gününe kadar bütünleşme sürecini tamamlayabileceğimizi öngörüp, bu niyetle yola çıkıyoruz'' dedi.

Cindoruk da, siyasi geleneklerden en eskilerinin ve en başarılı olanların birleştirilmeye çalışıldığını vurgulayarak, ''Partiler arasında anlaşmayı, uzlaşmayı, bütünleşmeyi önleyecek hiçbir pürüz kalmamıştır'' diye konuştu.

Görüşmeye katılan bağımsız Rize Milletvekile Mesut Yılmaz ise ''ilk defa iki parti arasındaki bütünleşme çalışmalarının belli bir mekanizmaya kavuştuğunu'' söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*