DP Başkanlığına aday Nevval Sevindi, "iptale" tepkili

DP Başkanlığına aday Nevval Sevindi,
  • Giriş : 14.11.2007 / 20:57:00
  • Güncelleme : 14.11.2007 / 21:09:30

DP'de kongrenin iptaline başkan adaylarından Nevval Sevindi tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sevindi ve Serhan Yücel tepki gösterirken, Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu'ndan farklı yorum geldi.

DP Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, partisinin olağanüstü kongresinin iptal edilmesinin ardından önümüzdeki yılın Mayıs ayında yapılmasına karar verilen olağan kongreye kadar ''tabanın iradesinin tavana yansımasının yanı sıra yeni aday adaylarının da önünün açılacağını'' kaydetti. Ensarioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, talebi üzerine gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu toplantısında alınan olağanüstü kongrenin ertelenmesi kararının, Genel Başkan, Kurucular Kurulu ve il teşkilatlarınca da kabul edilmesinin ''sevindirici'' olduğunu belirtti.

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar’ın, 17-18 Kasım tarihlerinde yapılması planlanan olağanüstü kongreyi iptal ettiğini açıklamasının ardından, kongrede Genel Başkanlığa aday olan isimlerden Nevval Sevindi ve Serhan Yücel’den tepki geldi.

Olağanüstü kongrede Genel Başkan adayları arasında ismini ilk açıklayan Nevval Sevindi, Pazartesi gününden itibaren bir çıkmaza götürülen kongre sürecinin ertelenmesinin delegeleri üzdüğünü söyledi. Sevindi, mayıs ayına ertelenen kongrede adaylığının devam edip etmeyeceği konusunu ekibiyle birlikte değerlendireceğini ifade ederek, “Ekibimle birlikte değerlendirmelerde bulunup, önümüzdeki günlerde kararımı vereceğim” dedi.

İstanbul’da yapılan Kal-Der Kalite Ödülleri toplantısında değerlendirmede bulunan Sevindi, siyasette de kalitenin önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Keşke siyasette de kalite ödülleri verilse. Daha kaliteli siyasi tercihlerin yapılması için bunun önemli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Genel Başkan adaylarından Serhan Yücel de yaptığı yazılı açıklamada kongre sürecinin iptal edilmesinin ardından Genel Başkan Ağar’ı sert bir dille eleştirdi. Yücel, “kongreden kaçmakla” suçladığı Ağar’ın bu davranışının “koltuk sevdasının en uç örneği olarak tarihe geçeceğini” öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious