DP birbirine girdi! Antalya'dan ihraç haberleri geldi!

DP birbirine girdi! Antalya'dan ihraç haberleri geldi!.9990
  • Giriş : 10.09.2007 / 14:00:00

Bazı Demokrat Partililer, İl Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DP eski İl Başkanı Ahmet Kiştin ile eski Merkez İlçe Başkanı Nail Çelebioğlu'nun, parti tüzüğüne aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle İl Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edildiği bildirildi.

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, DP eski İl Başkanı Ahmet Kiştin ile eski Merkez İlçe Başkanı Nail Çelebioğlu'nun, parti tüzüğüne aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle İl Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edildiği bildirildi.

Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Adil Aydın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, parti tüzüğüne aykırı hareket ettikleri iddiasıyla, eski İl Başkanı Ahmet Kiştin ile eski Merkez İlçe Başkanı Nail Çelebioğlu'nun, il ve ilçe yönetim kurullarının birlikte verdiği karar gereği kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edildiği belirtildi.

Açıklamada, Disiplin Kurulu'nun kararıyla Ahmet Kiştin ve Nail Çelebioğlu'nun partiden kesin olarak ihraç edildikleri, parti ile hiçbir ilişkilerinin kalmadığı kaydedildi.

''HUKUKEN NORMAL DEĞİL''

Eski İl Başkanı Ahmet Kiştin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kararı yeni duyduğunu belirterek, partilerde ihraç müessesesinin bir prosedürü gerektirdiğini bildirdi.

Kiştin, şöyle konuştu:

''Bizim bilgimize başvurmadan, herhangi bir konuda görüş almadan böyle bir kararın alınması, hukuken normal değil. Ayrıca atamayla gelen heyetlerin, gerek yönetim kurulu olsun, gerek disiplin kurulu olsun, böyle bir ihraç işlemi yapmaya yetkileri yoktur. Belli bir takım şeylerin tatmini açısından böyle bir harekete girdiklerini tahmin ediyorum. Yanlış bir karardır. Kararla ilgili bize bir tebliğ de yapılmamıştır. İhracın gerekçesini de bilmiyorum.''

''TÜZÜĞE AYKIRI''

Nail Çelebioğlu da, kararın tüzüğe aykırı olduğunu savunarak, kendisinin görevden ancak Genel İdare Kurulu kararıyla alınabileceğini söyledi.

Kendisinden ifade bile alınmadığını dile getiren Çelebioğlu, ''Ben yıllarca merkez ilçe başkanlığı yaptım. Disiplin Kurulunun bizi atma yetkisi yoktur bunu ancak genel merkez yapar''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious