DP: En kötü yüzde 13,5 alıyoruz

DP: En kötü yüzde 13,5 alıyoruz.5801
  • Giriş : 20.06.2007 / 22:40:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, ''En kötü anda bile oy potansiyelimiz bugün yüzde 13,5'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bilgiç, Demokrat Parti Adıyaman İl Başkanlığında yaptığı konuşmada, son zamanlarda oy oranlarının yüzde 18'lerden yüzde 13,5'lere düştüğünü, bunda en büyük etkenin basın olduğunu ileri sürdü.

Anavatan Partisi ile Doğru Yol Partisi'nin birleşme sürecinde, tabandaki seçmenin mutluluğunun coşkuya dönüştüğünü ifade eden Bilgiç, şöyle konuştu: ''Bazı partiler ve bir takım çevreler ise bundan rahatsızlık duymuş ve Demokrat Parti'yi yıpratmaya çalışmıştır. Her ne kadar Anavatan Partisi sistem, hukuk ve bürokrasi yüzünden seçimlere giremese de Erkan Mumcu'nun da söylediği gibi iki parti çaya atılan şeker gibi erimiş birbirleriyle karışmıştır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Demokrat Parti'yi ne kadar öldürmeye çalışsalar da başaramayacaklar. En kötü dedikleri anda bile oy potansiyelimiz bugün yüzde 13,5'dir. Bunu da yapılan çeşitli anketler göstermektedir.''

Bilgiç, bugüne kadar kendilerine destek olmayan basın kuruluşlarıyla görüştüklerini, onların da yaptıkları hatanın farkına vardığını belirterek, ''Bundan sonra tarafsız ve objektif olarak doğru politikayı ortaya koyacaklar'' dedi. seçim sürecinde bütün partilerle yarış halinde görünseler bile onları rakip görmediklerini ifade eden Bilgiç, sandıktan çıkan oyların Demokrat Parti'yi göstereceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious