DP gençliği Başkan olarak kimi istediklerine karar verdi

DP gençliği Başkan olarak kimi istediklerine karar verdi.10541
  • Giriş : 17.10.2007 / 10:33:00

Demokrat Parti Gençliği Başkan olarak kimi görmek istediklerine karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Demokrat Parti'de (DP) 17-18 Kasım tarihleri arasında olağanüstü kongre yapılacak. Olağanüstü Kongre öncesi genel başkan adayları konusundaki belirsizlik devam ediyor. DP Gençlik Kolları Genel Başkanı Durul Türkmen, Mehmet Ağar’ın yeniden aday olmaması halinde Sinan Aygün’ü destekleyeceklerini açıkladı.

ÖNCE AĞAR

Durul Türkmen, yaptığı açıklamada, 81 ildeki teşkilatlarıyla gençlik kolları olarak Genel Başkan Mehmet Ağar’ın göreve devam etmesini istediklerini belirtti. Ağar’ın aday olmaması durumunda ise gençlik kolları olarak partinin başında Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün’ü görmek istediklerini söyledi. Türkmen, "Bu köklü siyasi partiyi milletin içinden gelen, gücünü milletten alan bir lider ancak şahlandırabilir. Biz gençlik kolları olarak Genel Başkanımız Mehmet Ağar dışında bunu ancak Sinan Aygün’ün yapabileceğine inanıyoruz" dedi.

"ABDÜLLATİF ŞENER'İN DP İLE ALAKASI YOK"

Abdullatif Şener’in DP Genel Başkanlığı’na adaylığı konusuna da değinen Türkmen, “Şener, Türk siyasetinde saygın bir kişiliktir. Ancak partimizle hiçbir alakası olmayan birini parti genel başkanlığı için düşünenler de bu kongrede gerekli cevabı alacaklardır” diye konuştu.

Türkmen, DP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan isimlere de göndermede bulunurak, şunları söyledi:

"Sayın Ağar gibi, Aygün de Türkiye’ye mal olmuş bir isim. Ancak adı geçen diğer adaylardan birisi genel seçimlerde aday olduğu İstanbul 1. bölgede hatırı sayılır bir oy bile alamamıştır. Genel başkanlık için adı geçen bir diğer kişi de baba mirası soyismi ile yurtdışında oluşturulmuş, aslı astarı olmayan cv’lerle aday olarak ortaya çıkmıştır. Ortada kanıtlanmış hiçbir başarısı olmayan bu adayların 61 yıllık siyasi bir geleneği yönetmeye talip olmaları bir kara mizahtır. Ağar ve Aygün’ün isimlerinin geçtiği bir yerde bunların hiç birinin esameleri bile okunmaz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious