DP Genel Başkanı Ağar: Askersiz devlet yönetemezsiniz

  • Giriş : 23.06.2007 / 22:01:00
  • Güncelleme : 23.06.2007 / 22:09:56

Ağar, “Askerle elbette siyaset yapılmaz ama askersiz devlet yönetemezsiniz, terörle mücadele edemezsiniz” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar ve eşi Emel Ağar, DP tarafından Tekirdağ Cengiz Topel Alanı'ndaki mitinge, davul zurna eşliğinde girdi.

Ağar, kendisinin bulunduğu noktaya ulusun, gözü yaşlı anaların, baba hasretini çocuk yaşta çekmeye başlamış müzminlerin, buğday ve ayçiçeği tarlalarındaki nasırlı ellerin getirdiğini söyledi.

4.5 yıl iktidarda olan AK Parti'nin “ekran partisi” olduğunu savunan Ağar, DP'nin, davanın, esnafın ve toprağın partisi olduğunu dile getirdi. Trakyalılar'ın, vatanına ve toprağına bağlı, muhafazakar ve değerlerine saygılı kişiler olduğunu belirten Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Trakya, ülkesinin bölünmez bütünlüğünde kararlı ama modern gelişmeyi, büyümeyi ve zenginleşmeyi herkesten önce gören ve kavrayan bir yer. Bugün Tekirdağ'da, daha sonraki günlerde Edirne ve Kırklareli'de olacağız. Genel başkan olduğumdan bu yana Trakya'da 30'un üzerinde yer gezdik. Şükürler olsun, bugün caddelerde, sokaklarda bizleri çok iyi karşıladınız. Hayallerimiz var, büyük düşüncelerimiz var. Yıllardır biriktirdiğimiz tecrübeleri milletin hizmetine sunacağız. Trakya'da bir yandan Allah'ın bize bahşettiği bereketli topraklar üzerinde buğdayın ve ayçiçeğinin hakkının yeniden vereceğiz.”

Ayçiçeği için sulamanın çok önemli olduğuna değinen Ağar, bugünkü iktidarın sulama için altyapıyı oluşturmadığını ve ilk kez bu iktidar döneminde yağ ithalatının, ayçiçek üretimini katlayarak geçtiğini savundu.

Bundan sonra daha kötü günlerin geleceği bir dönemde sandığın geldiğini ifade eden Ağar, “Allah'a çok şükür seçim geldi, sandık geldi. AK Parti bitmek üzere. Canı pahasına rekabet etmek zorunda olan sanayici, evladı gibi sevdiği işçileri sokağa çıkarmak zorunda kaldı. Bunların hepsini aşacağız” dedi.

Miting alanındaki, “Vatanı satmayın, Kuran kursu yıkmayın” pankartını okuyan Ağar, “Bunlar makam mevki ve biryerlere yaranmak için herşeyi yapabileceklerini gösterdiler. Öğretim yılının içinde yaz gelmeden bir kurs binasını yıktılar. Şükürler olsun, o gün geldi, zaman geldi. seçim de sandık da geldi. Çiftçi ne yapacağını biliyor. Anasını da, babasını da kızını da, çocuğunu da alıp sandığa gidecek” diye konuştu.

TERÖR

İlk kez bir başbakanın “sıfır” terörle bir ülkeyi teslim alma şansı olduğunu hatırlatan Ağar, şunları kaydetti:
“Bu, bunun ne anlama geldiğini kavrayamadı, anlayamadı. Sıfırdan aldı, bugünkü tehlikeli noktaya getirdi. Ben bunun ne noktaya geldiğini gördüm. Ben onun gibi zırhlı helikopterlerle, koruma ordularıyla gezmiyorum. Ben her gün imanlı, partili arkadaşlarımla geziyorum. Türkiye'yi birliktelik içinde, kardeşlik içinde, bu toprakların bölünmez bütünlüğü içinde, bu yüce ay yıldızlı bayrağı en tepelerde dalgalandığını bir Türkiye'yi adam gibi idare etmeyi, Allah bize nasip edecektir.”

Terör üzerinden siyaset yapmaktan çok uzakta durduğunu ifade eden Ağar, “Ben bir babayım. Bu topraklarda yaşayan, her çocuğun sorumluluğunu üzerimde hisseden bir babayım ben. Hiçbir çocuğun, bir evladın burnu kanamasın diye, gözyaşlarını içine döken bir babayım ben. İnanan bir insanım ben. Ülkede neyin yapılması gerektiğini ifade ettim. Mehmet Ağar ne derse erkekçe der, korkmadan der” diye konuştu.

Çıkarılan affın neye mal olduğunu gördüğünü ifade eden Ağar, şöyle devam etti:

“Affı çıkaranlar bugün mecliste yoklar. Girmeye çalışıyorlar. Millet hiçbir şeyi unutmadı. Terör olaylarının olduğu bölgelere hakim olan bir hükümet arıyor millet, devlet arıyor. Ama herşeyi askere ihale ettiniz. Şimdi kalktınız askerle kavga ediyorsunuz. Siz ne yaptığınızı biliyor musunuz. Askerle elbette siyaset yapılmaz ama askersiz devlet yönetemezsiniz, terörle mücadele edemezsiniz.”

Ağar, daha sonra partisinin Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli milletvekili adaylarını tanıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious