DP Genel Başkanı Mehmet Ağar Gül'e Urfa'dan yanıt verdi

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar Gül'e Urfa'dan yanıt verdi.6146
  • Giriş : 24.06.2007 / 21:31:00

Ağar, Gül’ün söylediği “Erkeklik, korkmadan Meclis’e gelip oturmaktır” sözüne Şanlıurfa’dan yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Abdullah Gül’ün dün Elazığ’da söylediği “Erkeklik, korkmadan Meclis’e gelip oturmaktır” sözüne Şanlıurfa’dan yanıt verdi. Ağar, “Elazığ’da erkek merkek konuşup milleti kendine güldürüyorsun. Ben sana cevap veririm de aynı ayağa düşmek istemem” dedi.

Mehmet Ağar, Şanlıurfa Topçu Meydanı’ndaki mitinge Şanlıurfa milletvekili adayı Sedat Edip Bucak ile beraber geldi. 40 derece civarındaki sıcaklıkta miting alanına giren Ağar, “İşte Urfa, İşte Başbakan” sloganlarıyla karşılandı.

Konuşmasına, “Can hemşerilerim, yiğit hemşerilerim” diyerek başlayan Ağar, 1957 yılında Urfa’daki Şair Nafi ilkokulunda eğitim hayatına başladığını belirterek, “O zaman Demokrat Parti iktidardaydı. Aradan 50 yıl geçti. Allah bize DP Genel Başkanı olarak gelmeyi nasip etti” dedi. DP çizgisinden gelen iktidarların Şanlıurfa’yı gözbebeği haline getirdiğini belirten Ağar, GAP Projesinin bölge için önemine de değindi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün Elazığ mitingindeki sözlerini de değerlendiren Ağar, “Elazığ meydanında erkeklikten, kabadayılıktan bahsediyorlar, siyaseti o şekilde yapamıyorlar” dedi.

Ağar, Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda kendisi hakkında dedikodu yayıldığını söyleyerek, AKP’yi bu süreçteki politikalarından dolayı kibirli olmakla suçladı. Ağar, şöyle konuştu:

“Biz tevazu dışında hiçbir ölçüyü bilmeyiz. İstesen en az 10 kişiyi Cumhurbaşkanı seçtirebilirdin. ‘Ben kimi istersem onu seçtiririm’ diyorsun. Sen bu ülkede padişahlık mı var zannediyorsun? Senin entirakalarından dolayı Başbakan Yardımcısı istifa etti, evine gidiyor.”

MEYDANLARDA AĞLIYORSUN”

Ağar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Şimdi çıkıp meydanlara Abdullah Gül’ü yanına alıp ağlıyorsun. Millet 360 milletvekili verdi, hakkını veremedin. Çankaya seçimi için gösterdiğin gayretin onda birini gösterseydin fukara çocuklarının başörtü meselesi çözülmüştü, imam hatip sorunu çözülmüşü. Onlara gelince burnunu kıvırıyorsun. Şahsi meselelere gelince oralığa dökülüyorsun.”

Ağar, partililerin “Tayyip oğlunu askere gönder” sloganı üzerine “Allah herkesin çoluk çocuğunu kendisine bağışlasın. Benim söyleyeceğim şudur, Allah kimseyi nefsi için bağırtmasın” diye konuştu

GÜL'E YANIT

Mehmet Ağar, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün dünkü Elazğı mitinginde yaptığı konuşma sırasında sarf ettiği “Erkeklik, korkmadan Meclis’e gelip oturmaktır” sözlerine de Şanlıurfa’dan yanıt verdi.

Ağar, şunları söyledi:

“Elazığ’da erkek merkek konuşup milleti kendine güldürüyorsun. Ben sana cevap veririm a ama aynı ayağa düşmek istemem. Türkiye çok babayiğit Dışişleri Bakanları gördü. Kıbrıs’ı Türkiye'ye kazandıran Fatin Rüştü Zorlu’yu gördü. İdama giderken sandalyeyi tekmeleyen yüreği gördü. Türkiye aleyhine anıt dikilince terk edip gelen Hasan Esat Işık’ı gördü. Peki sende neyi gördü? Askerin başına çuval geçirme sende görüldü. Türkiye aleyhine her yerde soykırım kanunları senin zamanında çıktı. Türkiye aleyhine birçok kararlar senin zamanında çıktı. Sen Türkiye’ye gelmiş en düşük profilli Dışişleri Bakanlarından birisin. Bu devletin başına gelseydin bunun altından kalkamazdın. Sana iyilik yapılmıştır. Otur bunun kıymetini bil, Allaha dua et.”

Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminden dolayı meydanlarda mağduriyet politikası izlediğini belirten Ağar “Anamuhalefet açıkça isim verdi, verdiği halde birini aday yapmadınız. Yapsaydınız seçilirdi. Ama siz seçmek istemediniz. Şimdi de milleti ‘367 vermezseniz kriz çıkar’ diyorsun. Verdi size, Allah’tan kork. Verdi de ne yaptın? Meydan meydan gezip mağduriyet pijaması içinde ağlamaya devam ediyorsun. Başbakanlık, iktidar, mağduriyet yeri değildir. Mağdur olan çiftçidir, siftah yapamayan esnaftır. İki katrilyon aldığınız kredi kartı borcunu 60 katrilyona çıkardınız. İşçidir, memurdur” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious