DP Genel Merkezi: Taban Mehmet Ağar'ı istiyor

DP Genel Merkezi: Taban Mehmet Ağar'ı istiyor.12554
  • Giriş : 07.11.2007 / 15:04:00
  • Güncelleme : 07.11.2007 / 15:06:05

Demokrat Parti Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, tabanın büyük çoğunluğunun Mehmet Ağar’ı yeniden ve yeni kadrosuyla işbaşında görmek istediği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yapılan açıklamada, 22 Temmuz seçimlerinden sonra "her siyasetçinin cesaret edemeyeceği bir tavrı ortaya koyarak geri çekilme kararı alan" genel başkan Mehmet Ağar’ın Genel İdare Kurulu’nun olağanüstü kongre kararı almaması ve 74 il başkanının kongreye kadar görevine devam etmesi çağrısı üzerine "kongre hitamına kadar görevine devam kararı aldığı" hatırlatıldı.

Açıklamada, Ağar’ın, "yeniden adaylığının söz konusu olmadığını" her fırsatta dile getirdiği, teşkilatın ve delegelerin ise Ağar’ın bırakması halinde DP’yi, "3 Kasım seçimlerinde baraj altında kalan ardından üç genel başkan değiştiren ve bir dönem sonra seçime dahi giremeyen bir siyasi partinin akıbetinin beklediğine" ifadesine yer verildi.

DP Genel Merkezi’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

"Geldiğimiz noktada, başta eski ve yeni il başkanlarımız olmak üzere teşkilatımız ve büyük kongre delegelerimiz, ortaya çıkan adaylarla DP misyonunun bir daha toparlanmamak üzere dağılacağını ve bu sorumluluğun başta sayın Ağar olmak üzere kendilerinde olduğuna kanaat getirmişlerdir.

Bu çerçevede, Genel Başkanımız Mehmet Ağar doğrudan kabul etmese de, mevcut il başkanlarımızın önderliğinde ülke genelinde imza toplama çalışmaları başlatılmış ve bugüne kadar 51 ilimizden 679 büyük kongre delegesinin Mehmet Ağar’ı aday gösterme talepleri imza karşılığında genel merkezimize ulaşmıştır.

TEPEDEN İNMECİ ANLAYIŞLA...

Sanki partimize genel başkan olmaya layık, bu misyonun içinden yetişmiş insanlar yokmuş gibi, milli görüşçüleri ya da sol bir partiden milletvekili seçilmiş sözde demokrat adayları pazarlamaya çalışanlar ise şunu açıkça bilmelidir ki; bu pazarlama gayretkeşliği, misyonumuz için canı dahil her şeyini feda eden partililerimizi açıkça rencide etmektedirler.

Bu partinin genel başkanı vardır ve sanıldığı ya da algılatılmak istendiği gibi bu misyon zavallı durumda değildir. Tepeden inmeci anlayışla kişisel hırslarını ön plana alarak Demokrat Parti Genel Başkanlığı’na aday olanları teşkilatımız tebessümle izlemektedir. Bu zihniyetle liderlik sevdasına kapılanlara ise en güzel cevabı olağanüstü kongremizde delegelerimiz verecektir.

Özetle başta teşkilatlarımız olmak üzere dünün Doğru Yol, bugünün Demokrat Parti tabanının büyük çoğunluğu Mehmet Ağar’ı yeniden ve yeni kadrosuyla işbaşında görmek istemektedir ve bunun için gerekli yasal çalışmalar devam etmektedir."

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious