DP liderdi Mehmet Ağar: 'Baraj problemimiz olmaz'

DP liderdi Mehmet Ağar: 'Baraj problemimiz olmaz'.11434
  • Giriş : 24.06.2007 / 07:46:00

'NTV Soruyor, Liderler Yanıtlıyor' programında soruları yanıtlayan Ağar, iddialı konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

'NTV Soruyor, Liderler Yanıtlıyor' programında soruları yanıtlayan Ağar, ANATAVAN ile birleşme sürecinde samimiyetlerinin açıkça ortada olduğunu belirterek, 'O kardeşlerimiz sokakta falan değil. Biz başladığımız yerden devam edip gideceğiz' diye konuştu.

İki parti arasındaki bütünleşme sürecinin devam edeceğini vurgulayan Ağar, 'Eylül başındaki kongrede bu işi tamamlayacağız. Zaten biz onlar yok artık biz var' dedi.

DP'nin baraj probleminin olup olmadığının sorulması üzerine de Ağar, şu karşılığı verdi:

'Bizim bir baraj problemimiz var işin doğrusu. Ama, bu Türkiye'de yapılmayan barajları yeniden tamamlama problemimiz var. Bunlar bu hükümet sayesinde hiç yapılamayan barajlar. Bunlarla ilgili meselemiz var. Emin olun olmaz. Türkiye'de baraj problemi olmayacak yegane partiyiz.'

Terörle mücadele konusundaki görüşlerini de dile getiren Ağar, Türkiye'nin terör yarasını süratle sarması gerektiğini, bunu başardığında yüksek bir büyüme, kalkınma hızına ulaşacağını söyledi.

Bu meseleyi oy meselesi yapmak istemediğini, kan meselesi üzerinden oy almayı da düşünmediğini vurgulayan Ağar, 'Öyle bağırmayla, çağırmayla, ağlamayla, sızlamayla terörle mücadele edilmez. Bugünkü terörün geldiği yer cinnet noktasıdır' dedi.

Türkiye'nin güçlü donanıma sahip güvenlik güçlerinin bulunduğunu kaydeden Ağar, 'Bunlarda bir problem yok. Problem 4.5 yıldır bu meseleyi görmeyen bu hükümettedir. Ne zaman ki şehit cenazeleri ortaya çıktı, hükümet o zaman problem olduğunu anladı' diye konuştu.

Bu konuda sosyo-ekonomik projeyi seferberlik havası içinde gerçekleştirmek gerektiğini belirten Ağar, 'Operasyona ihtiyacı yok Türkiye'nin o konuda' dedi. 'Kuzey Irak'ı kastediyorsunuz' denilmesi üzerine de Ağar, şöyle devam etti:

'Evet yani, Türkiye ihtiyacı olduğunda onu yapar, ama şu aşamada görmüyorum ben öyle ihtiyacı. Altıncı ayın sonunda vaziyete tümüyle hakim olursunuz, yerleşirsiniz, 1 sene sonra da bu mesele tartışma alanınızın dışına çıkar. Dünyanın hiçbir yerinde başı teslim alınmış bir örgütün devam edebilmesi mümkün olmamıştır.'

Ağar, Cumhurbaşkanı seçimi konusunda dünyanın hiçbir ülkesinde bir partinin diğer partinin adayını destekleyerek cumhurbaşkanlığına taşıması gibi bir meselenin gündeme getirilmediğini kaydetti.

Bu konunun 'insafsızca kullanıldığını' ve 'birtakım manevi değerlerin istismar edildiğini' iddia eden Ağar, 'Bugün AKP Cumhurbaşkanı seçimini bir dayatma haline getirmiştir' dedi.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious