DP lideri Baykal'ı hiçe saydı

DP lideri Baykal'ı hiçe saydı.8448
  • Giriş : 07.02.2009 / 18:39:00

DP lideri Süleyman Soylu, ''Çok yakın bir zamanda sayın Baykal'ı eğer imam cübbesi giyip kafasına da imam sarığını takıp namaz kıldırmaya girerken görürseniz hiç şaşırmayın'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Soylu, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Merinos Parkı'nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de son günlerde enteresan gelişmeler yaşandığını, siyasetin bir hizmet alanı olmaktan çıktığını iddia etti.

Siyasetin, neredeyse insanların seçim öncesi akıllarını çalabilmek adına, insanları bir oy adına sanki ''yolunacak kaz'' gibi görenlerin alanı olmaya döndüğünü savunan Soylu, ''Bilmezler ki bu büyük millet, kendisini yolunacak kaz gibi görenleri sandıkta kaz gibi yolacak'' dedi.

Soylu, Türk milletinin 6.5 yıl önce AK Parti iktidarına çok önemli bir görev verdiğini, ancak milletin bu süre sonunda koskoca bir hiç tablosuyla karşı karşıya kaldığını ileri sürdü.

Türkiye'nin 220 milyar dolar olan borcunun bugün iki katına çıkarıldığını söyleyen soylu, her doğan çocuğun 7 bin 300 dolar borçla dünyaya geldiğini ifade etti.

Soylu, 6.5 yıl önce iyi niyetle göreve getirilen iktidarın milletin beklentilerini karşılayamadığını savunarak, şunları söyledi:

''6.5 yıl sonra bir bilançoya bakalım. Türkiye'de mahkemeler bölünmüş, hukuk bölünmüş, insanlar kıyafetlerine göre bölünmüş, medya bölünmüş, insanlar ideolojilerine göre tasfiye edilmişler. Türkiye bunu taşımamalıdır, işsizliği taşımamalıdır, gelir dağılımındaki adaletsizliği taşımamalıdır. 'İstediğim adamı getiririm, istediğim adamı götürürüm' diye antidemokratik bir yönetim tarzını Türkiye taşımamalıdır. Türkiye diktatörlerin ülkesi değil, Türkiye demokratların ülkesi olmalıdır. Demokrat düşünen insanların ülkesi olmalıdır. İşte bu anlayışla yeni bir yolculuğa başladık. Eski siyaset anlayışıyla değil, eski siyaset alışkanlıklarıyla değil, milletin hizmetinde olan güzel insanlarla birlikte yeniden bir siyaset anlayışı başlattık''

-EZAN OKUNURKEN KONUŞMASINI KESİNCE-

Süleyman Soylu'nun ikindi ezanı okunurken konuşmasını yarıda kestiği sırada bir vatandaş, ''Baykal'ı yakında ezan okurken görürseniz şaşırmayın'' diye bağırdı. Bunun üzerine Soylu, şöyle dedi:

''Çok yakın zamanda sayın Baykal'ı eğer imam cübbesi giyip kafasına da imam sarığını takıp en önde namaz kıldırmaya girerken görürseniz şaşırmayın ha! Hiç şaşırmayın. Şimdi bu ezanı Muhammediyeyi dinledik. Bunun bugün bu semalarda inlemesinin yegane bir sebebi rahmetli Menderes'tir. Allah nurlar içinde yatırsın. Biz bir gün bunun üzerinden siyaset yapmadık. Bunun üzerinden siyaset yapıp oy avcılığı, oy devşirmesi içine girmedik. Çünkü milletin değerleriyle kutsallarıyla yaşamasını, bir ülkeyi yönetenin en önemli görevlerinden birisi olduğunu, bunun bir üstünlük olmadığını, bunun olması lazım geldiğini ortaya koyduk. Ama Türkiye siyaseti öyle bir keşmekeşin içine girdi ki kimse işle kimse gençlerimizin geleceğiyle kimse işten çıkarılanının üzüntüsüyle kimse esnafın sabahtan akşama kadar siftahsız olmasıyla uğraşmıyor. Birisi buzdolabı, öbürü çamaşır makinesi dağıtıyor. Öteki de her mahalleye Kuran kursu açacak. 'Günaydın' derler adama.''

DP Genel Başkanı Soylu, 29 Martta yapılacak yerel seçimlerin son çeyrek asrın en önemli seçimi olduğunu da belirterek, Bursalılardan Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e destek olmalarını istedi.

DP Genel Başkanı Soylu, 29 Martta yapılacak seçimleri Bursa'dan izleyeceğini bildirdi.

-BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN'İN KONUŞMASI-

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin de Merinos Parkı'nın Bursa'nın oksijen deposu ve kente hayat veren bir mekan haline geldiğini söyledi.

Görev yaptığı sürede Bursalılara verdiği sözlerin hepsini yerine getirdiğini belirten Şahin, şöyle devam etti

''İnsan sevdasıyla Bursa rüyasıyla hayallerimizi süsleyen Bursa'yı kurmak için yola çıktık. Bursalılara söz verdik. Mutluyum, huzurluyum, onurluyum. Kıratla beraberim. Ulaşımdan kültürel ve tarihi mirasa kadar her sorunun çözümü için verdiğimiz sözleri tuttuk. Bursa'nın çehresini değiştirdik.''

Konuşmaların ardından Merinos Parkı'nın açılışı yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*