DP lideri Mehmet Ağar vaatlerini artırdı

DP lideri Mehmet Ağar vaatlerini artırdı .13404
  • Giriş : 02.07.2007 / 08:38:00
  • Güncelleme : 02.07.2007 / 08:49:47

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, milletti çatıştırmayacaklarını, birleştireceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) Türkiye genelinde değil bölgesel bazda yapılacağını belirterek, "Herkes doğduğu yerde doyacak" dedi. Ağar, Türkiye'deki her üniversiteye 200 binin üzerinde araştırma görevlisi alarak gençlerin önünü açacaklarını ifade etti.

Ağar, Mardin'in Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslendi. Ağar'ın konuşması esnasında çevre binalarda özel harekat mensupları görev yaptı. Ağar'ın konuşmasını meydanda dinleyen kalabalıktan daha fazlası ise çevredeki çay bahçesinden mitingi izledi. Ağar'ın konuşması esnasında meydanda bulunan kalabalık " Vur vur inlesin Erdoğan dinlesin" şeklinde slogan attı.

Türkiye'nin her köşesinde aynı şeyi söylediklerini ifade eden Ağar, bu toprakların yüz milyon nüfusu besleyecek güce sahip olduğunu söyledi. Ağar, "Bu ülkenin her çocuğu Allah'ın verdiği ömürle yaşasın, silah almasın, terör olmasın ve acı olmasın" dedi. Ağar, siyasetin çözüm bulma yeri olduğunu belirterek, "Çocuklar dağda kırda macera aramasın. Onlar otursunlar okusunlar" diye konuştu. Ağar, bu yörenin her şeyini bilen bir siyasetçi olarak, ülkenin huzura ve güvene nasıl taşındığının Demokrat Parti iktidarında görüleceğini kaydetti.

BAHÇELİ'YE HABUR ELEŞTİRİSİ

Ağar, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Habur sınır kapısının kapatılması yönündeki açıklamalarını eleştirdi. Ağar, Habur'un yanından geçmeyenlerin Habur'un kapatılmasını istediğini kaydetti. Ağar, Habur'daki 50 kilometrelik araç kuyrukları kendi iktidarları döneminde olmayacağını belirterek, silahları ve bombaları ortadan kaldırırken, dağlardan kuş seslerinin geleceğini kaydetti. Ağar, iktidarları döneminde Nusaybin'e sınır kapısı açacaklarını kaydetti.
DP'nin 60 yıllık bir tarihi olduğunu, bir eli toprakta bir eli Allah'ta olduğunu belirten Ağar, DP iktidarı döneminde bölgede Keban, Karakaya, Bilecik, Karkamış ve en son Ilısu Barajı projesini yaptıklarını anlattı. Bu iktidarın elinden bereketin kaçtığını ifade eden Ağar, çiftiye Allah'ın verdiğini, hükümetin elinden aldığını vurguladı. Ağar, bölgedeki güzelim ovaların çoraklıktan gözyaşlı olduğunu, onu eken biçenlerinin gözlerinin yaşı toprağa karıştığını söyledi. Ağar, Kızıltepe ve Diyarbakır ovalarını sulu tarım yapılmasını sağlayacaklarını vurguladı.

Seçimden seçime gelerek konuşmakla olmadığını vurgulayan Ağar, çiftçinin belini büken mazotü, gübreyi ve ilacıda uçuz vereceklerini söyledi. Ağar, kuyudan su çıkaran çiftçinin elektrik parasını ödeyecek parasının bulunmadığına işaret etti. Ağar, çiftçinin bir sahibi olduğunu, onun da Demokrat Parti olduğunu kaydetti. Ağar, çiftçiye ürün desteğinin, hasattan sonra değil ürün ekilirken verileceğini söyledi.

Türkiye'nin dört bir tarafındanki çiftçinin sıkınlarının DP iktidarı ile biteceğini kaydeden Ağar, Türkiye'nin coğrafi bölgeleri arasında fırsat eksikliğinin ortadan kaldırıldığını belirtti. Gençlere fırsat eşitliği getireceklerini anlatan Ağar, KPSS sınavını Türkiye geneli yapılmayacağını, her ile göre yapılacağına işare ederek, "Herkes doğdu yer doyacak "dedi.

İktidar tarafından getirilen teşvik sistemini değiştireceklerini anlatan Ağar, Türkiye'deki bütün üniversitelere de 200 bin üzerinde araştırma görevlisi alacaklarını ve gençlerin önünü açacaklarını söyledi. Gelecekten ümidini kesmiş gençlerin yerine geleceğe umutla bakan gençlik oluşturacaklarını vaad eden DP Genel Başkanı Ağar, Mardin'de iktidarları dönemde çok sayıda turistin geleceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde AK Parti'nin yanlış politika izlediğini dile getiren Ağar, "Siz bizim demokratlığımızı imtihan edemez. Bizim açtığımız yollardan siyasete girdiniz. Yüreğiniz yetmediği için cumhurbaşkanlığı seçimini dayatma haline getirdiniz. Başbakan strateji geliştirmiş. Parti içindeki rakiplerini hafiflettin. Seçimlerde millete söylecek sözün yoktu. Buradan Türkiye'yi böldün. AKP iktidarının milletinin değerleri üzerinden siyaset yaptı. Bu hükümetin bu halinden AB bile utandı." diye konuştu.

'HER İNSAN ALLAH'IN VERDİĞİ ÖMÜRLE YAŞASIN'

DP Genel Başkanı Ağar, "Bu ülkede her insan Allah'ın verdiği ömürle yaşasın, silah terörle ölmesin" diyerek, terör sorununu çözeceklerini söyleyerek şöyle devam etti: "Bu toprağın yüz milyon kişiyi besleyecek bolluk ve bereketi var. Zaman içerisinde ortaya çıktığı sıkıntılar bu millet inancıyla, imanıyla aşmış. Bugün ebediyen yaşayacak cumhuriyetin var. Bu ülkenin her çocuğu Allah'ın verdiği ömürle yaşasın, silahla terörle ölmesin. Çocukları dağda, kırda, bayırda macera aramasınlar. Otursunlar annelerini babaların yanında geleceği için çalışsınlar. Yürek acısının ne demek olduğunu biliyoruz. Bu acıya son vermek için projeler üreteceğiz. Çözüm için buradayız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious