DP lideri Soylu: AK Parti'yi bize bırakın

DP lideri Soylu: AK Parti'yi bize bırakın.11551
  • Giriş : 27.07.2008 / 20:39:00

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Bir yıl önce yüzde 47 oy alan iktidar partisi, bugün Anayasa Mahkemesinde kapatılmayı bekliyor'' dedi ve ekledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Soylu, DP Bursa İl Teşkilatı'nın 9. Olağan Genel Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, DP'nin, Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana milletin yüzünü güldüren tek siyasi hareket olduğunu savundu.

AK Parti'nin kapatılması yönünde açılan davaya karşı olduklarını, bu konuda son sözü milletin söylemesi gerektiğini ifade eden Soylu, kapatma davasının AK Parti için ''can simidi'' olduğunu öne sürdü.

AK Parti'nin kapatılmasının yanlış olduğunu belirten Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

''Bir yıl önce yüzde 47 oy alan iktidar partisi, bugün Anayasa Mahkemesinde kapatılmayı bekliyor. Bu ne üzücü, hatta ne utanç verici bir durum. Milli irade bakımından hüzün verici, kaygı verici bir durum. AK Parti'yi kapatmayın. Onu yolsuzlukları, başarısızlıkları, beceriksizlikleri, samimiyetsizliğiyle baş başa bırakın. AK Parti'yi bize bırakın. AK Parti'ye hak etmediği bu şerefi bağışlamayın. Bırakın millet hükmünü versin, bırakın bunların defterini millet dürsün.''

''Türkiye'de hiçbir devirde bu kadar darbe tartışması yapılmadığını, hiçbir zaman siyaset dışı arayışlar içinde olanların kendilerini bu kadar açıkça göstermediğini'' söyleyen Soylu, ''AK Parti ve CHP'nin kurduğu kumpas, Türk siyasetini pelteye dönüştürdü'' diye konuştu.

-''MİLLETİN MANEVİ DEĞERLERİNİ HORTUMLUYORLAR''-

''Türk milletinin aziz ve mukaddes değerleri üzerinde yapılan bu kör dövüşü, Türkiye'ye çok ciddi zararlar veriyor'' diyen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

''Ey CHP, ey AK Parti... Bu oynadığınız siyaset oyunu, sadece milletin kaderi, geleceği, yarınları için tehlikeli bir oyun değil, aynı zamanda ahlaksız bir oyun, aynı zamanda milleti yokluğa mahkum eden bir oyundur. Bu CHP'nin, bu AK Parti'nin, bu Baykal'ın, bu Tayyip Erdoğan'ın banka hortumcularından, bankayı hortumlayanlardan ne farkı var. Milletin değerlerini, manevi değerlerini hortumluyorlar.''

DP'nin ''Herkesten büyük millet var. Herkesten önce millet var. Herkesin önünde millet var'' düsturuyla hareket ettiğini ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

''İşte bu inançla bu ülkeye hizmet edenler, ipe çekildiler, şehit edildiler. Şehitlerimizin vasiyetidir. Bu milletin başını göğe dikmezsek, şu şanlı ay yıldızlı bayrağın şanını yüksekte tutmazsak, fakir milleti zengin yapmazsak, gençlerimizi iş imkanlarıyla donatmazsak, yarın mahşer gününde Menderes'in, Polatkan'ın, Zorlu'nun yakamıza yapışacağına inanıyorum. Bundan korkuyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*