DP lideri Soylu'dan demokrasi vurgusu

DP lideri Soylu'dan demokrasi vurgusu.11551
  • Giriş : 02.08.2008 / 15:48:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, "Partiler mahkemede değil sandıkta kapatılmalı." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samsun'un Terme ilçesini ziyaret ederek İlçe Teşkilatı'nın Olağan Genel Kurul toplantısına katılan Süleyman Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin AK Parti'yi kapatmamakla doğru ve demokratik bir karar aldığını, AK Parti'yi kapatma işini Demokrat Parti'ye bıraktığı için Anayasa Mahkemesi'ne teşekkür ettiğini söyledi.

Programa Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu, DP İlçe Başkanı Kadir Sabuncu, parti üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Anayasa Mahkemesi'nden kurtuldunuz ama Süleyman Soylu'dan nasıl kurtulacaksınız" diyen Soylu, "AKP'yi kapatmasınlar, bırakın onların defterini millet seçimlerde dürsün. Partiler mahkemede değil sandıkta kapatılır. 6.5 aydır Demokrat Parti'nin genel başkanlığını yapıyorum. Görevimin ve sorumluluklarımın bilincindeyim. Göreve geldiğim günden beri sırtımdaki ter kurumadı. Ülkemiz zor bir dönemden geçti. Maalesef bunun faturasını da benim vatandaşım çekti. Bu ağır faturayı benim halkıma ödetmeye kimsenin hakkı yoktur. Biz bunların hakkını almak, aydınlık bir Türkiye için yola çıktık. Ülkemizin acilen sivil ve demokratik bir anayasaya ihtiyacı vardır. Biz her şeyde önce zengin, müreffeh, kimseye el açmayan, gelir adaletinin olduğu, güçlü bir ekonomiye sahip bir Türkiye istiyoruz. Ülkemiz ne yazık ki cepheleşmiştir, kutuplaşmıştır. Bu kutuplaşmanın önü bir an önce alınmazsa büyük sıkıntılar yaşayacağımız günler yakın demektir. Artık ülkemizde temiz siyaset yapılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu, "Mağduriyet psikolojisi üzerinden siyaset yapma dönemi bitmiştir. Türkiye'nin siyasal ve ekonomik krizi ortadadır. Ülkemizin hızla gelişmesi için ilk önce mevcut husumet enerjisinin biran önce sona ermesi lazım. İnsanları kutuplaştırmakla kavgayla gürültüyle bir yere varılamaz. Bunların çözülmesini istiyoruz. AK Parti kapatılmadı diye bunlar hallolmadı. Biz alternatif partiyiz. Anadolu'yu karış karış geziyoruz. Biz halkla iç içe bir partiyiz. Parti olarak her şeyimiz şeffaf. Parti ile ilgili yapmış olduğumuz bütün harcamalar internet sitemizde yayınlanıyor. Ülkemizin gelişmesi, refah, huzur seviyesinin artması, ekonominin iyileşmesi daha bir güçlü Türkiye'nin varlığı Demokrat Parti ile olacağına inanıyoruz." dedi.

Önümüzdeki günlerin Türkiye için aydınlık olacağını kaydeden Soylu, "Ülkemizin yeni sivil ve demokratik bir anayasa'ya, yeni bir ekonomi programına, yeni bir tarım projesine ve yeni bir enerji projesine ihtiyacı vardır." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*