DP listesinde Anavatanlı aday yok denecek kadar az

  • Giriş : 08.06.2007 / 23:58:00

Bilgiç, listede ANAVATAN Partisi'nden "yok denecek kadar az" aday olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, DP olarak seçime girdiklerini ve milletvekili listelerinde ANAVATAN Partisi'nden "yok denecek kadar az" aday olduğunu söyledi.

Bilgiç, Yüksek seçim Kurulu (YSK) çıkışında yaptığı açıklamada, 22 Temmuz'da yapılan milletvekili genel seçimlerine DP olarak tek başlarına girdiklerini ifade etti. ANAVATAN Partisi'nin bu seçimlerde listelerde olmama yönünde bir karar aldığına işaret eden Bilgiç, listelerde ANAVATAN Partisi'nden yok denecek kadar az adayın olduğunu kaydetti. Bilgiç, iki parti arasındaki birleşme ve bütünleşmeyi 9 Eylül tarihinde yapacakları kongrede gerçekleştireceklerine işaret etti.

Parti olarak ANAVATAN'la tabanda birlik içinde olduklarını vurgulayan Bilgiç, ANAVATAN Partisi'nin seçimde DP'yi destekleme kararı aldığını hatırlattı. Bilgiç, kendilerinin iki parti arasındaki kurumsal birlikteliği seçim sonrasında mutlaka yapmak istediklerini söyledi.

Bilgiç, YSK'nin başvuru süresini saat 24.00'e ulaştırmasının kendilerinin talebinden değil bazı evrakların eksikliğinden kaynaklandığını ifade etti. Bilgiç, bütün illerde seçim girdiklerini ve Genel Başkanları Mehmet Ağar'ın Elazığ birinci sıradan aday olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious