DP Milletvekili aday listesi açıklandı

DP Milletvekili aday listesi açıklandı.8968
  • Giriş : 09.06.2007 / 09:20:00
  • Güncelleme : 09.06.2007 / 09:27:23

DP'nin, Yüksek Seçim Kuruluna sunduğu aday listesi belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Adayların illere göre dağılımı şöyle:
Adana:
1-BEKİR SAMİ DAÇE
2-İBRAHİM CEVHER CEVHERİ
3-NEVZAT ŞAŞKIN
4-VELİ ANDAÇ DURAK
5-FİGEN SAFİYE TOKTAŞ
6-MEHMET İZLEMEK
7-FİKRET ADAMHASAN
8-HAYDAR ÇAKIROĞLU
9-GÖNÜL SOYDAN
10-AYHAN AYDOĞAN
11-ÇİĞDEM AKÇA
12-SERHAN ÖZCANDAN
13-YAKUP BULUT
14-UĞUR ÜNALDI

Adıyaman:
1-MAHMUT NEDİM BİLGİÇ
2-İSMAİL SÜMER
3-MEHMET ÖZTEKİN
4-FATMA KARAKUŞ
5-HÜSEYİN KAMİL SONSAYAR

Afyon:
1-GÜLTEKİN UYSAL
2-UĞUR TÜRKMEN
3-İSMAİL AKTÜRK
4-CEYLAN EMET
5-MUHARREM USLU
6-NESRİN ÇELİKBİLEK
7-İSMAİL ÖZDİLEK

Ağrı:
1-ŞERAFETTİN AYDEMİR
2-ALİ İHSAN VAROL
3-İSMAİL OĞUR
4-NECİP YILDIRIM
5-İKRAM YAŞAR

Amasya:
1-BAHADIR TEKEŞ
2-ÖMER AKIN
3-GÜLSEREN ERTOPÇU

Ankara: (1. bölge)
1-AYDIN YARDIMCI
2-ÇAĞRI ERHAN
3-MEHMET AYPEK
4-AYLA ÖZBEK
5-TÜLAY DURSUN
6-MURAT İNAL
7-HÜSEYİN KILAVUZ
8-TUNCER KOCA
9-BANU ERKÖK
10-BİRSEN TEMİR
11-DANİYE EBRU TÜMER
12-METE İZZET ÖZCANOĞLU
13-ENVER AYAZ
14-MAHMUT YETİM
15-CANAN SÖNMEZ

Ankara: (2. bölge)
1-SÜLEYMAN TULUĞ OK
2-AYŞE ŞAYLI
3-S.SERHAT GÜRPINAR
4-HACI ŞAHİN
5-MUSTAFA ÖMEROĞLU
6-AHMET KANDEMİR
7-OĞULHAN OĞULTÜRK
8-TAYYAR POLAT
9-İBRAHİM TOPRAKKALE
10-MEHMET ERŞAHİN
11-MEHMET FATİH AKICI
12-GÜNAYDIN ALTINOK ALTINEL
13-BAYRAM LEVENT KESER
14-OYA ÇINARLI

Antalya:
1-ARİF AHMET DENİZOLGUN
2-NAFİZ TANIR
3-AHMET KİŞTİN
4-FİGEN ÇALIKUŞU
5-ZEKAİ İLTER
6-AHMET ATEŞ
7-HÜSNÜ AKÇALIOĞLU
8-ARİF BAHÇECİ
9-MUKADDES AKSOY
10-AHMET SARI
11-BÜLENT TÜTÜNCÜ
12-ÖMER TÜRKER
13-MUSTAFA KEMAL TONGUR

Artvin:
1-HÜSEYİN ADNAN ÇELTİKÇİOĞLU
2-ADNAN ÇORBACIOĞLU

Aydın:
1-ERGÜVEN YAKAN
2-ESAT ERGÜLER
3-ARİF GÜRDAL
4-MİNE NİL ÖZGEN
5-YILMAZ MENDERES
6-ZAFER GALİP KEÇELİOĞLU
7-HÜSEYİN ÇETİN
8-ÜLKÜ SEVİN

Balıkesir:
1-HAYDAR ALTINTAŞ
2-FAHRETTİN TAN
3-SÜLEYMAN KOCABIYIK
4-FAHRETTİN DOLAR
5-HAYATİ KÖSE
6-MEHMET YARMA
7-YUSUF AYMANKUY
8-MUSTAFA ÇOBAN

Bilecik:
1-BAHRİ SERHAT ATALAY
2-MUHİTTİN ERKAN BELER

Bingöl:
1-FARUK BAYLAZ
2-HASAN FEHMİ GÖKEL
3-ALİ KUMUŞ

Bitlis:
1-YILCAN GEYLANİ
2-KEREM MARANGOZ
3-NİYAZİ ALTILAR
4-FARUK ÇAMAN

Bolu:
1-OKTAY TÜRESİN
2-FAHRETTİN YILMAZ
3-İRFAN BAYAR

Burdur:
1-MEHMET BAŞARAN
2-BOŞ
3-BOŞ

Bursa:
1-TURHAN TAYAN
2-KEMAL CANTÜRK
3-HARUN AKIN
4-AHMET OKUR
5-ALİ YEKTA ER
6-AHMET MURAT ÜNAL
7-FERRUH KAYA
8-SEDAT CANLISOY
9-YILDIZ YURTTAŞ
10-MURAT Karaman
11-PEYAMİ ÇAĞLAR
12-İSMAİL ANIL
13-RAGIP CEYLAN
14-NEDİM ÖZBALABAN
15-AHMET CEM ÖZKARDAŞ
16-COŞKUN GENÇ

Çanakkale:
1-NEVFEL ŞAHİN
2-KEMAL SÖZEN
3-TURAN ERGİNBAŞ
4-NURSEVİL AŞIK

Çankırı:
1-TUĞRUL SİDAR
2-YÜKSEL SÖNMEZ
3-ARİF SOYTÜRK

Çorum:
1-UĞUR BARLIK
2-MURAT KOÇAK
3-RAFET BAĞIRÖZ
4-DOĞAN SOFRACIOĞLU
5-HACER HORMEB

Denizli:
1-HASAN KAZDAĞLI
2-ZEKERİYA ER
3-MEHMET GÖZLÜKAYA
4-LATİF UĞUR SARACOĞLU
5-HALİL ELİTOK
6-YEŞİM TURAN GÜREL
7-EMİN OKKAYA

Diyarbakır:
1-MEHMET SALİM ENSARİOĞLU
2-ABDURRAHMAN BAL
3-SUNA KEPOLU
4-ABBAS HÜSEYİNOĞLU
5-HASAN ERDEM
6-HAMDULLAH GÜLEKEN
7-KENDAL AK
8-EDİM AYAYDIN
9-MEHMET LÜTFİ GÜRBÜZ
10-MUSTAFA REŞİT BURKAN

Edirne:
1-RAFET SEZEN
2-MEHMET EREN
3-CENGİZ BABACAN
4-NURHAYAT BOZKURT

Elazığ:
1-MEHMET KEMAL AĞAR
2-MEHMET ORHAN PEKEL
3-ABDÜLKADİR TOLUÇ
4-SABAHATTİN BULUT
5-FEZA DİLEK SOLMAZ KIRCIMAN

Erzincan:
1-AHMET KORKMAZ
2-TEKİN TEMEL
3-ALİ OSMAN ÇETİNER

Erzurum:
1-UĞUR GÜZEL
2-ABDULKADİR AYDIN
3-SEYFETTİN YAZICI
4-BÜLENT GÜVEN
5-REMZİ ÖZGEN
6-İBRAHİM ERKAN KADIOĞLU
7-LEYLA MUTLUTÜRK

Eskişehir:
1-MEHMET ORHAN KESİKOĞLU
2-HALİL ÜNAL
3-TAHİR ÜSKÜDAR
4-MUSTAFA BARIŞ
5-FUAT YAHŞİ
6-GÖNÜL DOĞRUCAN ERGİNOĞLU

Gaziantep:
1-KAMİL YAŞAR TURAN
2-AHMET ŞAHAP ÜNLÜ
3-MEHMET UĞUR KILIÇ
4-YAŞAR KALEOĞLU
5-AYSEL ŞERAFETTİNOĞLU
6-MEHMET HAYRİ ÖZÜZÜMCÜ
7-ÇAĞRI SÖKÜCÜ
8-ASUMAN SIVAKÇIGİL
9-SADIK AYDOĞAN
10-ALİ ARİF AKTÜRK

Giresun:
1-YAVUZ SELİM BAŞAR
2-ALİ KARA
3-HALDUN GEDİKALİ
4-ERDEM EKŞİ
5-BAYRAM USTA

Gümüşhane:
1-İSMAİL TAŞTAN
2-HALİS PARLAK

Hakkari:
1-MEHMET NECİP ZEYDAN
2-ABDURRAHMAN KESKİN
3-HASAN ÇİFTÇİ

Hatay:
1-NURETTİN TOKDEMİR
2-YAHYA BULGURCU
3-MEHMET VEHBİ DEBOOĞLU
4-İBRAHİM YALÇIN
5-MUAMMER ÖCAL
6-SAADET ÖZMEN
7-ABDULKADİR AKGÖL
8-BESTAMİ TEKE
9-HÜSEYİN GÖKÇE
10-ZERRİN YALÇIN

Isparta:
1-ERTEKİN DURUTÜRK
2-METİN ÇELIK
3-HALİM KIYAK
4-Z. MERVE KIMILLI
5-İSMAİL AKYOL

İçel:
1-HASAN HİLMİ SARIOĞLU
2-VEYSEL SARI
3-MELEK ATALAY
4-NURİ TANER
5-ŞERİFE ARICI YILDIZ
6-MEHMET BOLAT
7-MEHMET ERDAL
8-CELALETTİN ÇIPLAK
9-LÜTFİ SARI
10-ZEYNEL ABİDİN LEVENT
11-FATİH DÖLEK
12-HATİCE KALELİ BABAOĞLU

İstanbul: (1. bölge)
1-SAADET NEVVAL SEVİNDİ ÇALIŞKAN
2-FAİK İÇMELİ
3-TEVFİK ALTINOK
4-BELGİN AKOL
5-ÜZEYİR ÖZEYRANOĞLU
6-VEDAT BAYRAM
7-İBRAHİM FİŞEK
8-ABDÜSSELAM FURKAN BARUTÇU
9-SEFER BAYLAN
10-KAMURAN KAMİLE DİKBAŞ
11-OSMAN POYRAZ
12-MUSTAFA İLTER ÖZDİL
13-ABDURRAHMAN AÇIKGÖZ
14-HASAN SACİT ERTUĞ
15-ALTAN EDİŞ
16-ALİ KEMAL YILMAZ
17-AHMET ÜNAL İNCE
18-MEHMET OKTAY ARMAĞAN
19-HARUN ÖZDEMİR
20-KEMAL HANAĞASI
21-SONGÜL SEKMEN
22-FERDA ŞAR
23-ÜLKER BULUT
24-YÜKSEL TÜRKOĞLU

İstanbul: (2. bölge)
1-CELAL ADAN
2-ÖMER BALIBEY
3-SAFFET PINAR ECZACIBAŞI
4-AYŞE BİNHAN OĞUZ
5-DURSUN ÇAĞLAYAN
6-İBRAHİM GÜLER
7-ALİ KEMAL AKSOY
8-HATİCE BAYRAM
9-OSMAN TANIK
10-ABDULLAH SİLAHYÜREKLİ
11-ARZU YÜKSELEN
12-MEHMET ÖZDEMİR
13-İSMET SAVAŞ
14-EFRİN BAĞ
15-SÜLEYMAN AKSOY
16-GÜLDEREN IŞIK
17-HASAN MUTLU
18-MEHMET CELAL PALALI
19-İZZET GAYE GÖKEMRE
20-HATİCE ÇİĞDEM ERİM
21-ÖZLEM ÇETİN

İstanbul: (3. bölge)
1-MEHMET NÜZHET KANDEMİR
2-ORHAN KEÇELİ
3-BİROL ÖZCAN
4-NECDET MENZİR
5-İBRAHİM HAKKI ÖZTÜRK AKHAN
6-SALİH YAZICI
7-SALİM KORKMAZ
8-YUSUF TURAN ALTINOĞLU
9-YÜKSEL BAŞALMAZ
10-HAMDİ ÖZ
11-HÜSEYİN REŞİT ÖZ
12-MÜSLÜM HAMAZ
13-RECAYİ İSENKUL
14-CEMİL KAYA
15-SELMA AKBAY
16-YAHYA BATUR
17-KEBİRE BAYRAKTAROĞLU
18-SARİYE ARSLAN
19-RUHİ BAYAZIT
20-EKREM CİHANER
21-FESİH ÇELİK
22-MAHMUT MELİH DEVECEL
23-HASAN DÖNMEZ
24-ARZU ENGİN
25-HALİL HAYRİ ERÇAĞ
İzmir: (1. bölge)
1-IŞILAY SAYGIN
2-NECİP KALKAN
3-FATİH DALAN
4-SERDAR YILMAZ
5-AYSEL ÖZTEZEL
6-METİN DÖKMECİLER
7-GÜLER ASLAN
8-BÜLENT KIRILMAZ
9-BORA AKSEKİ
10-ŞERİFE TÜLİN DİLŞEN
11-PERİHAN GENÇ
12-ALİ ŞENOL

İzmir: (2. bölge)
1-BURHAN ÖZFATURA
2-EMİN DİNLETEN
3-CEVAT KIRKPINAR
4-AHMET KOCAAĞA
5-BEHİCE YILDIZ ÜNSAL
6-İBRAHİM MUHSİN ERDEM
7-REFİK DİKER
8-TANSU TURGUT
9-MUSTAFA OĞUZ TOSUNLAR
10-GÜL ERZEYBEK
11-BOŞ
12-RECEP TAŞYANAR

Kars:
1-İLHAN AKÜZÜM
2-MİRZE ÇELİK
3-MİKAİL AKBAY

Kastamonu:
1-ŞEBNEM G. KISAPARMAK
2-HALUK YILDIZ
3-YÜCEL YAZKAN
4-MÜMTAZ YÜCEL

Kayseri:
1-MUSTAFA ERASLAN
2-COŞKUN ARIK
3-NEJLA ERDOĞAN
4-MÜMTAZ YILDIRIM
5-MEHMET BAYRAKLI
6-ZUHAL GÖZÜKÜÇÜK
7-DOĞAN GÜVEN
8-MUALLA GÜRSES

Kırklareli:
1-MUSTAFA NALBANT
2-MURAT KÖSEOĞLU
3-FAHRETTİN ÖZÜN

Kırşehir:
1-RAMAZAN MİRZAOĞLU
2-BİLAL IŞIKLI
3-ARİF KAPLAN

Kocaeli:
1-CENGİZ ÖZDEMİR
2-MURAT AKTÜRKOĞLU
3-BEKİR USTA
4-ERCÜMENT ŞAHİN
5-NADİR ARİF AŞIK
6-AYŞE YÜCE
7-ADNAN KOÇ
8-SERDAR KAMAN
9-BAŞAK SARAL

Konya:
1-RECEP KONUK
2-NAZMİ SIRIT
3-SÜLEYMAN ŞENOL
4-HACI AHMET KART
5-MİNE KARAN
6-NAFİZ DÖNMEZ
7-ÖZKAN TAŞPINAR
8-ALİ SEÇMEN ÇEVİK
9-MEHMET DAĞLI
10-NECATİ YEĞENOĞLU
11-ZİYA ŞİFA
12-HASAN POLAT
13-AHMET VEJDİ ÇINAR
14-ALİ KÜÇÜKCİVİL
15-MUSTAFA ALTUNIŞIK
16-İMDAT YÜCEL

Kütahya:
1-AHMET ŞANLI
2-YILMAZ DURMAZ
3-İBRAHİM AYAŞLI
4-YÜKSEL TÜYSÜZ
5-ASLAN ATEŞ
6-HASAN HIFZI GÖNCÜ

Malatya:
1-MAHMUT YILDIRIM
2-FERAMUZ TOSUN
3-NİHAL BERKİN
4-NEZİHE KARGİN
5-AYFER ERKAN
6-SALİH TAŞ
7-NEJLA ÇİTİL TUFAN

Manisa:
1-ZEYNEL BALKIZ
2-AHMET DUTLULU
3-İLTER YÜKSEL
4-HÜSEYİN SOYGÜR
5-NACİ AKIN
6-NİHAT ONBAŞIOĞLU
7-HESNA DAYIOĞLU
8-NESRİN FALAY
9-MURAT ULUDEMİR
10-H.İBRAHİM DOĞAN

Kahramanmaraş:
1-HALİL ASLAN
2-TAHSİN TÜRKÇAPAR
3-MUSTAFA EVLİYA
4-CAFER GÜÇLÜ
5-SEYLAN YAZ
6-BERTAN DOĞAN
7-GÜLAYŞE YETMEZ
8-MEHMET SAİT YARDIMCI

Mardin:
1-VEYSİ ŞAHİN
2-ŞEHMUS GÖKÇEN
3-MEHMET FERİDUN ÇEÇEN
4-ABDULREZZAK DAĞ
5-SEMA KARAKOÇ
6-İZZETTİN EROL

Muğla:
1-MUSTAFA TOKLU
2-LATİF SAKICI
3-İRFETTİN AKAR
4-SALİHA OKTAY
5-FERHAT TOKER
6-MUSTAFA BULDANLI

Muş:
1-MEHMET EMİN ŞİMŞEK
2-FEHMİ COŞKUN
3-TAHSİN KILIÇ
4-ERCAN AKTAŞ

Nevşehir:
1-AHMET ESAT KIRATLIOĞLU
2-ZAFER SALGIN
3-MURAT BOZ

Niğde:
1-NAİM OSMAN EREM
2-ATİLA YILDIZ
3-RADİYE CANKÜRTÜNCÜ

Ordu:
1-FADIL ÜNVER
2-SÜHA TOPALOĞLU
3-HAYRULLAH ULUSOY
4-MEHMET YILDIRIM
5-ALİ HİKMET BACINOĞLU
6-ARSLAN YÜKSEL
7-EMİNE Karaman

Rize:
1-KÖKSAL TOPTAN
2-BİRSEN UZUNHASANOĞLU
3-ZELKİF AKGÜL

Sakarya:
1-NEVZAT ERCAN
2-ENVER TOÇOĞLU
3-ALİ DÜNYA
4-ATIF ÇETİN
5-YAŞAR ZIMBA
6-GÜNDÜZ KADİR GENÇCAN

Samsun:
1-SUNA ŞÜKRAN VİDİNLİ
2-CEMAL ALİŞAN
3-SEFER PEKER
4-FAHRETTİN CANPOLAT
5-MUSTAFA MERCAN
6-FAZLI KARTAL
7-PINAR GÜÇHAN
8-H.FERAYE KELEŞOĞLU KEFELİ
9-KÖKSAL PİYADE

Siirt:
1-HADİ BİLEN
2-HAYRETTİN AKGÜN
3-ORHAN KİVERLİOĞLU AKSOY

Sinop:
1-YAŞAR TOPÇU
2-HASAN VEHBİ ERSOY
3-ALİ DALKILIÇ

Sivas:
1-HÜSNÜ YUSUF GÖKALP
2-MUSTAFA TAMER
3-YAHYA KOÇ
4-NECATİ CANBEK
5-MUSTAFA ÇELİK
6-MUAMMER SÖZÜBEK

Şanlıurfa:
1-SEDAT EDİP BUCAK
2-KEMAL KILIÇ
3-HİDAYET ŞENBAYRAM
4-MEHMET ATİLLA
5-HÜSEYİN KORKMAZ
6-MUSTAFA BÜYÜKLER
7-PERİHAN ÇAĞLAR
8-FERİDUN ÖNCEL
9-FEHİME BEZİRGAN
10-SABRİ SABUNCU
11-HASAN HİLMİ KAYA

Tekirdağ:
1-ENİS SÜLÜN
2-MÜJDAT GÜLER
3-TUFAN YILDIRIM
4-HALİL İBRAHİM AYDEMİR
5-SEVEN YILMAZTÜRK

Tokat:
1-RECEP BAY
2-MEHMET TUCUK
3-ÖMER FARUK ALTUNTAŞ
4-MUAMMER KETME
5-MUHSİN ALNIAÇIK
6-ABDULLAH GÖKTÜRK
7-NECLA YAPRAK

Trabzon:
1-EYÜP AŞIK
2-MEHMET ÇAKIROĞLU
3-BEKİR BÜLBÜLOĞLU
4-HATİCE ÖZTÜRK
5-ATİLLA ATAMAN
6-ZİYA USTA
7-OKTAY KONAK
8-HÜSEYİN AYAZ

Tunceli:
1-AYŞE ÖZDEMİR
2-HIDIR MOR

Uşak:
1-DALYAN ÖZDEMİR
2-YILMAZ BAŞER
3-NURAY SALICI

Van:
1-İSKENDER ERTUŞ
2-ABDULKERİM KULAZ
3-BÜLENT ERDİNÇ
4-ŞEVKET AKTAŞ
5-NURİZ KARAHAN
6-İLHAMİ GÜLTEPE
7-MEHMET ÇAĞATAY SUNGUR

Yozgat:
1-TANER DEMİRER
2-NURİ EFE
3-ÖMER YILDIZ
4-YAVUZ ERBAŞ
5-SALİH TÜRK
6-HİLMİ TAŞGIN

Zonguldak:
1-ALİ UZUN
2-HALİL POSBIYIK
3-DURSUN ALTIPARMAK
4-HAYRETTİN SOYTAŞ
5-RAFET KILIÇ

Aksaray:
1-ÖMER GÜMÜŞAY
2-SERVET CEYLAN
3-MEVLÜT YOL
4-ÖMER UZUN

Bayburt:
1-SİNAN KÖKSAL
2-FUAT BAYRAMOĞLU

Karaman:
1-ÖMER KARAKIŞLA
2-NECATİ AKPINAR
3-SENAN TUNA

Kırıkkale:
1-ÖMER FARUK ILICAN
2-MAHİR YILMAZ
3-KUDRET BAŞTUĞ
4-GÜRSOY TOPSOY

Batman:
1-FARİS ÖZDEMİR
2-ZİVER HAMİTOĞLU
3-ABDÜLLATİF GÖKDEMİR
4-ESEN SARI

Şırnak:
1-MEHMET TATAR
2-ABDURRAHMAN ABAY
3-HASAN TONĞ

Bartın:
1-MUSTAFA YELKENCİ
2-HÜSEYİN KARAGÜL

Ardahan:
1-FATİH RÜŞTÜ YILMAZ
2-ORHAN ÖNDER

Iğdır:
1-ŞAMİL AYRIM
2-YILDIRIM TURAN

Yalova:
1-YAKUP BİLGİN KOÇAL
2-MESUT CESSUR

Karabük:
1-MEHMET ÇİFTÇİ
2-ENVER TÜMEN
3-ÖZLEM URGANCIOĞLU

Kilis:
1-MEHMET VAKIF ŞARKBAY
2-MEHMET SEVER

Osmaniye:
1-İBRAHİM KARAYİĞİT
2-ABDULKADİR SARI
3-AHMET ŞANAL
4-ALPARSLAN YÜCEL

Düzce:
1-NECMİ HOŞVER
2-İBRAHİM CAN
3-TUNCAY ŞAHİN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious