DP ve Anavatan dakika dakika ne yaşadı?

  • Giriş : 08.06.2007 / 18:32:00
  • Güncelleme : 08.06.2007 / 18:45:20

15:00 Anavatan Partisi TBMM Grup Başkanvekili Süleyman Sarıbaş, ''seçimden çekileceklerini'' bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sarıbaş, merkez sağın bölünmemesi için seçime girmeme kararı aldıklarını ve seçimde Demokrat Parti'yi destekleyeceklerini açıkladı.

14:00 Yüksek seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muammer Aydın, ANAVATAN'dan milletvekili adayı olanların istifa etmeleri durumunda Demokratik Parti'den aday olmalarının mümkün olmadığını söyledi.

13:45 DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DP-ANAVATAN bütünleşmesi çalışmaları çerçevesinde Anavatan Partisi Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri Mahmut Koçak ve Fethullah Gündüz ile bir araya geldi.

13:30 Demokrat Parti (DP) ile ANAVATAN Partisi arasında ortak milletvekili listesi hazırlama girişimleri sürerken Yüksek seçim Kurulu (YSK), ANAVATAN'dan aday gösterilenlerin istifa etseler bile tekrar DP'den aday olamayacaklarına karar verdi. YSK'nın bu kararı her iki parti genel merkezinde şaşkınlıkla karşılandı.

13:00 Merkez sağda birlik arayışları Yüksek seçim Kurulu'nun (YSK) kararıyla farklı bir boyut kazandı. Demokrat Parti (DP) YSK'nın kararı sonrası Anavatan Partisi'nin listesinde 45 ilde listeye girmeyen isimlerin DP listesinden seçime girmesi bekleniyor.

12:00 Merkez sağda, birleşme hayallerinin suya düşmesi nedeniyle yaşanan gelişmeler DP ve Anavatan'ın seçim işbirliğine gitmesine yol açtı. DP ile Anavatan arasında dün gün boyu devam eden görüşme trafiğinin ardından bugün de merkez sağda liste telaşı yaşanıyor. Mumcu'nun dün yaptığı açıklama doğrultusunda, DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın bütünleşme takvimi konusunda bir açıklama yapması beklenirken, DP listesinin de Mumcu'ya ulaştırıldığı kaydedildi.

00:00 Anavatan Partisi, MKYK'da Demokrat Parti (DP) ile bütünleşme sürecinin ele alındığı ve bu sürecin başarısı için Anavatan Partisi'nin üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirdiği bildirildi. Açıklamada ayrıca, süreçte bundan sonraki aşamalara ilişkin tüm sorumluğun, verecekleri karar ve atacakları adımlar doğrultusunda DP yönetimine ait olduğu kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious