'DP ve Anavatan seçimden kaçtığı gün bitti'

'DP ve Anavatan seçimden kaçtığı gün bitti'.26710
  • Giriş : 11.06.2007 / 02:42:00

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, ''Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi, 27 Nisan günü seçime (cumhurbaşkanı seçimi) girmedikleri gün bitmişlerdir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Koç, Turistik Park Tesislerinde yapılan AK Parti Aydın milletvekili aday tanıtım toplantısında kendilerinin vefanın ve dostluğun insanları olduklarını ifade etti.

Halkın ve hakkın AK Parti'den yana olduğunu, ama muhalefetin halkı ve hakkı gücendirdiğini kaydeden Koç, şunları söyledi:

''Doğru Yol Partisi ve Anavatan Partisi 27 Nisan günü seçime girmedikleri gün bitmişlerdir. 'Birleşsek bir şey olur mu?' dediler. Vallahi iki sıfır bir araya gelse üç sıfır olur. Ayrıldılar, sonra olmadı 'tekrar birleşelim' dediler. Halbuki onlar 27 Nisan'dan beri ölüler, ama farkında değiller.

Geçenlerde gazeteciler bana 'Ne olacak bu yeniden birleşme hadisesi?' dediler. Bende, 'Ölünün yüzüne ne kadar pudra sürersen ölü yüzü yine aynıdır' dedim. Genel görünüş itibariyle birilerinin bundan faydalanması gerekecekti. Fakat bu fayda sağlaması gerekenlerde son yaptırdığımız kamuoyu yoklamalarında Ankara'da yüzde 10'a kadar bir düşüş içinde.'' Atilla Koç'un konuşmasının ardında milletvekili adayları Mehmet Erdem, Ahmet Ertürk, Semiha Öyüş, Sebahattin Akkın, Metin Akar, Nermin Runyan ve Mehmet Kırlıoğlu'da sırasıyla partililere kendilerini tanıttılar.

Daha sonra, AK Parti Aydın İl Başkanlığı tarafından 22. Dönem AK Parti Aydın milletvekillerine hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verildi. Koç, toplantının ardından Ankara'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious