DP'de 2 milletvekili adayı çekildi

DP'de 2 milletvekili adayı çekildi.8968
  • Giriş : 10.06.2007 / 12:13:00

DP Karabük 2'nci sıra milletvekili adayı Enver Tümen ile 3'üncü sıra adayı Özlem Urgancıoğlu, adaylıktan çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Urgancıoğlu, verilen sözlerin tutulmadığını, genç ve kadınlara gereken önemin verilmediğini, bu nedenle adaylıktan çekildiğini söyledi.

Enver Tümen ile Özlem Urgancıoğlu, basın toplantısıyla adaylıktan çekildiklerini açıkladı. Genç bir kadın olarak listede yer almaktan onur ve gurur duyduğunu, ancak eğitimli, genç, dinamik ve vizyon sahibi bir kadın olarak da 3'üncü sırada bulunmaktan üzüldüğünü anlatan Urgancıoğlu şöyle dedi:

“Üzüntümün başlıca sebepleri; inandığımız ve tutulacağına güvendiğimiz sözlerin tutulmaması, genç ve kadınlara gereken önemin verilmemesi, dahası üst kademelere bu şikayetlerin ulaştırılmasının neredeyse imkansız oluşundandır. Ayrıca heyecanla beklenen birleşme sürecinin dara sokulması, yakalanan olumlu hava ve ivmenin dikkate alınmayarak halkın ihtiyaçları ve beklentileri önemsenmeden hareket edilmesi, inandığımız değerler anlamında kendi anlayış ve değerlerimle örtüşmeyen olaylar yaşanması, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir genç olarak beni derinden yaralamıştır. Adaylıktan çekilmeme rağmen Safranbolu İlçe Teşkilatı’nda bir üye olarak çalışmalara devam edeceğim.”

Liste sıralamasında haksızlık yapıldığını öne süren Enver Tümen ise, “Milletvekili adaylığına soyunacağımı hiçbir zaman söylememiştim. Ama zaman içerisinde DYP ile Anavatan'ın birleşmesi sonucu genel başkan yardımcılarımızdan benim aday olmam için istek geldi. Ben de bunun üzerine aday olmaya karar verdim. Fakat bu ortam içerisinde öyle olaylarla karşı karşıya geldik ki, aday olmamla birlikte ortalık biraz karıştı. İl başkanımız bize, her adaya eşit mesafede yaklaşılacağını söylemişti. Ama böyle olmadı. Benim hiç kimsenin 1'inci sırasına itirazım yok. Bu demokratik yarıştır. Normal bir süre içerisinde cereyan etsin ama, sahtekarlıkla, üçkağıtçılıkla böyle sıra belirleme yarışına girildiği için son derece üzüldüm ve 2. sırada aday gösterildiğimi görünce yaptığım istişareler sonucunda adaylıktan çekilmeye karar verdim” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious