DP'de Bekir Bülbüloğlu adaylıktan çekildi

  • Giriş : 07.06.2007 / 21:53:00

Milletvekili aday listelerine tepki gösteren milletvekili adayları yada aday adayları partilerinden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Demokrat Parti'nin (DP) listesinden Trabzon'dan 3. sırada milletvekili adayı olan Bekir Bülbüloğlu, adaylıktan çekildi.

Bülbüloğlu yaptığı açıklamada, adaylıktan çekilmesine ilişkin dilekçeyi, Yüksek seçim Kurulu'na gönderdiğini bildirdi.

DP Trabzon milletvekili aday sıralamasına tepki gösteren Trabzon İl Kadın Kolları Başkanı Sevgi Yarımbıyık ve Merkez İlçe Kadın kolları Başkanı Nilgün Okay da yönetim kurulları ile birlikte görevlerinden istifa ettiklerini bildirdi.

DP'nin Şanlıurfa milletvekili adayı Mehmet Sait Atilla, adaylıktan çekildiğini bildirdi. Atilla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partisinin temayül yoklaması sonucuna göre ikinci sırada yer almasına karşın, açıklanan listelerde Şanlıurfa'dan dördüncü sırada milletvekili adayı gösterildiğini bu nedenle adaylıktan çekildiğini söyledi.

Çorum'da milletvekili aday listelerine tepki gösteren Uğurludağ ilçesi belediye başkanı Mehmet Kiday ile Tuğlu Beldesi Belediye Başkanı Mehmet Ali Aktay ve Eskialibey Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Bal Demokrat Parti'den (DP) istifa etti.

Uğurludağ Belediye Başkanı Mehmet Kiday, ''Bizi dinlemeyen, bizim söylemlerimize kulaklarını tıkayan ve yıllardır bu davaya hizmet eden kişileri dışlayan bir anlayış içerisinde olan bir oluşumun içerisinde daha fazla duramayız'' dedi.

Kırklareli'de Genç Parti (GP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığından istifa ederek, milletvekili aday adayı olan Mahmut Erdal, aday olamayınca partisini protesto için taraftarlarıyla birlikte davul-zurna eşliğinde ilçede yürüyüş yaptı.

Ayrımcılık yapıldığını iddia eden Erdal, kendisini destekleyenlerle birlikte Özerler Mahallesi'nden davul-zurna ekibiyle başlattığı yürüyüşünü partisinin ilçe başkanlığı binasına kadar sürdürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious