DP’de birleşme krizi sürüyor

DP’de birleşme krizi sürüyor.26344
  • Giriş : 05.07.2009 / 20:29:00

Demokrat Parti ile birleşme sürecinde olan Anavatan Partisi"nin birçok MKYK üyesi, birleşmeden yeni parti doğması konusunda ısrarlarını sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Birleşmenin DP çatısı altında olması gerektiğini savunan DP yönetimi ile fikir ayrılığına düşen Anavatanlılar, DP"ye iltihakın mümkün olmadığı görüşünü paylaşıyor

“Projede heyecan kalmadı”

Anavatan Partisi MKYK üyesi Oltan Sungurlu, söz konusu süreci, DP-ANAP birleşmesi olarak değerlendirmediğini söyleyerek, amaçlarının Türkiye"nin önüne “yeni bir oluşum, yeni parti koymak” olduğunu ifade etti. “DP de ANAP"a gelse ben buna da muhalif olurum” diyen Sungurlu, hukuken de böyle bir birleşmenin mümkün olmadığına işaret etti.

Anavatan Partisi MKYK üyesi Mahmut Koçak da, birleşme sürecinde, Türkiye"nin problemleriyle ilgili iki partinin herhangi bir ortak söylem geliştirmediğini söyledi. “DP projesinin artık bir heyecanı kalmadığını” ifade eden Anavatan Partisi Genel Sekreteri Muharrem Doğan da, “Anavatan Partisi ile DP"nin amblemi ve logosuyla bir harman yapılarak 3. bir yöntem ile yola çıkılırsa, hukuki açıdan her iki partinin birleşmesi daha kolay olur. Bütün arkadaşlar da bu düşüncede. Vatana millete bir fayda sağlayacaksa birleşme olur. Sorun çatıda değil tabanda birleşme yaşanması” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*