DP'de istifa şoku!

DP'de istifa şoku!.10654
  • Giriş : 06.06.2008 / 13:33:00

Demokrat Parti (DP) Niğde il, ilçe ve belde teşkilatlarının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile belediye başkanlarının, partilerinden toplu olarak istifa ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İl başkanı Yakup Kendirli, yaptığı açıklamada, partilerinin il, ilçe ve belde yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları ve parti üyeleri ile yaptıkları toplantı sonucu toplu olarak istifa kararı aldıklarını söyledi.

Mevcut genel başkanın eski genel başkanlar Tansu Çiller, Süleyman Demirel, Mehmet Ağar ve Adnan Menderes'in yerini dolduramayacağını savunan Kendirli, “hepimiz, hiç kimsenin tesiri altında kalmadan istifa ettik. Şu anda hiçbir parti ile temasımız yok. Siyasi gelişmeleri, herhangi bir siyasi partiye bağlı kalmadan izliyoruz, ancak, memleketimizin yararına olacak her işte biz yine elimizi taşın altına koymaya hazırız” dedi.

İstifa edenler arasında Alay Belde Belediye Başkanı İsmet Eryılmaz, Yakacık Belde Belediye Başkanı Mahmut Fidan, Ovacık Belde Belediye Başkanı Ali Aksoy, Kayırlı Belde Belediye Başkanı Şevki Aslan, İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Gündoğdu da bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious